Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Poštovní pohlednice, které předpovídají počasí

původně vyšlo: Illustrovaný svět 1904, autor P.
Historie obsahuje řadu zajímavých, ale dnes už zapomenutých nápadů. Jedním z nich jsou poštovní pohledy z roku 1904, schopné provádět jednoduché meteorologické předpovědi a svým adresátům prozradit, zda se blíží déšť nebo bude svítit Slunce.


Tlakoměrové korrespondenční lístky

Tlakoměrové korrespondenční lístky jsou nový vynález Itala signora Volpiniho v Miláně, který dopracoval se jím skvělého hmotného zisku.

Tyto lístky jsou přetisknuty v barvách, jež mění se dle změn atmosférických. Tak na příklad na lístku vyobrazena jest dáma se slunečníkem, který jeví se býti krásně do modra zbarveným, má-li býti hezky, ale má-li býti deštivo a nastati změna počasí nepříznivá, rudne.

Lístky těmi jest poskytnuta možnost, aby adressáti, kteří pěstují čilejší korrespondenci, stále věděli, jak asi bude a dle toho zařídili své záměry.

Praktičnosti vynálezu tedy upříti nelze.


Původní zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1904, autor P.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
17. května 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Poštovní pohlednice, které předpovídají počasí


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: