Dobírka dávno není nejpoužívanější způsob placení v e-shopech. Vedou platební brány (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Technologie zasahují takřka do všech oblastí našeho života. V posledních deseti letech se výrazně změnily způsoby placení v e-shopech za zakoupené zboží. Pravděpodobně si vzpomínáte na počátky internetových obchodů. Tehdy jste si mohli vybrat jen ze dvou možností – zaplatit v hotovosti při osobním odběru, nebo na dobírku. V současné době jsou však mnohem populárnější online platební metody, skrze které je možné objednávku uhradit okamžitě za pomoci internetového bankovnictví. V následujících řádcích vás seznáme s moderními platebními bránami.

Jestliže provozujete internetový obchod, zřejmě jste si povšimli, že spousta zákazníků dává ruce pryč od dobírky. Důvod je jednoduchý. Dobírka je mnohem dražší. Zákazníci však chtějí ušetřit, a proto raději převedou peníze online, neboť v takovém případě je poštovné o zhruba 40 korun nižší. Stejně tak je dobírka nevýhodná i pro vás jakožto majitele e-shopu, protože hrozí, že si zákazník zboží nevyzvedne, což jsou pro vás pouze náklady navíc.

Co je platební brána?

Pokud máte internetový obchod, určitě platební bránu zaveďte, ušetříte si tím spoustu práce i vy. Během několika sekund vidíte, že zákazník objednávku uhradil, tudíž můžete zboží okamžitě připravit k expedici. Proces doručení se výrazně urychluje.

Pokud bychom měli porovnat platební bránu s převodem peněz na účet, tak platební brána je opravdu okamžitá. Znamená to tedy, že se peníze převedené skrze platební bránu objeví na vašem účtu okamžitě. Zatímco v případě klasického převodu na účet musíte jeden až dva dny, než se peníze na váš účet připíšou.

Platební brána využívá šifrované komunikace, tudíž se nemůže stát, že by komunikaci někdo odposlechl, aby získal číslo platební karty. Dokonce ani vy jako obchodník nevidíte čísla platebních karet svých zákazníků. Jedná se tedy o bezpečnou technologii.

Platební brána Pays

Velice oblíbená je platební brána Pays, kterou zvládnete nastavit i sami, aniž byste museli mít nějaké znalosti z oblasti programování. Obchodníci, kteří si nechali platební bránu Pays implementovat na své e-shopy, si pochvalují absenci nesmyslných poplatků a funkce, které žádná jiná platební brána nedokázala nabídnout. Samozřejmostí je také rychlá technická podpora, jež je vám nápomocna při jakémkoliv problému.

Prostřednictvím platební brány Pays mohou zákazníci platit tak, jak jim to nejvíce vyhovuje – kartou, bankovním převodem, QR platbou, skrze PayPal, Apple Pay či Google Pay, mobilem a podobně. Systém Pays sdružuje všechny platební metody a platební brána funguje na všech zařízeních bez ohledu na operační systém.

Dokonce si můžete nastavit, kdo zaplatí poplatky. Mají se naúčtovat automaticky zákazníkovi, nebo vám?Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
9. května 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2024 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.