Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Kdo žije déle: lidé bydlící v přízemí, nebo ve vyšších patrech?

původně vyšlo: Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.
Bydlíte v přízemí nebo v nějakém vyšším patře bytového domu? Přečtěte si, zda podle výzkumu z roku 1904 žijí déle lidé bydlící v přízemí nebo ve vyšších patrech.


Lidské zdraví a vysoké budovy.

Maďarský lékař v Koroši zabývající se vědeckou statistikou uvádí na základě šetření, jaký vliv mají vysoké budovy velkých měst na zdraví, a tím na věk lidský.

Průměrný věk obyvatelů podkroví udává na 39 let 11 měsíců, obyvatelů zvýšeného přízemku na 42 roky 3 měsíce, obyvatelů druhého poschodí na 44 roky 2 měsíce, první poschodí pak na rovné 42 roky.

Toto týče se Budapešti, ale k těmže výsledkům dospěl také Schtraamann o Berlíně.

Rozdíl vyskytuje se toliko ohledně podkroví, neboť toto obývá v Budapešti výhradně největší chudina, kdežto v Berlíně rekrutuje se obyvatelstvo »vzdušných příbytků«, podkroví z menších obchodníků, kramářů a podobných, tedy lidí, kteří byť neměli na růžích ustláno, přece jenom bídu netrpí.


Původní zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
26. dubna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Kdo žije déle: lidé bydlící v přízemí, nebo ve vyšších patrech?


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: