Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Geniální vojenské řešení - skládací kolo, které se může změnit v nosítka
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1902, autor neuveden.

Aby voják dobře bojoval, musí mít také jistotu, že o něj bude dobře postaráno v případě jeho zranění. Zajímavé řešení jak zraněnému vojákovi na bojišti rychle poskytnout nosítka nebo polní lůžku vám představí článek z roku 1902.


Bicykl — nový dopravný prostředek v rakouské armádě.

Otázka raněných a chorých vojínů tvoří jednu z nejvážnějších kapitol válečných každé armády a každého vojevůdce.

Doprava jich k ústřednímu lazaretu díti se musí ovšem způsobem, který co nejméně jitří jich rány a otřásá jich chorým tělem a mimo to pořízena býti musí způsobem nejprostším a nejrychlejším.

K účelu tomu osvědčuje se výborně velociped, zvláštní ovšem konstrukce, jímž vojín zdravotního odboru dostane se k raněnému co nejdříve.

Tam pouhým obratem mechanismu promění se velociped v útulné lože, toužebně očekávané útočiště chorého a často ovšem lože poslední, přece však aspoň tehdy měkké a jemné . . .původ historického článku:
Illustrovaný svět 1902, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
10. dubna 2019Debata k článku 'Geniální vojenské řešení - skládací kolo, které se může změnit v nosítka'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.