Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

První automobil pro papeže, neboli papamobil
původně vyšlo: Světozor 1908, autor neuveden.

Papežova auta budí pozornost dodnes, a to nejenom u věřících. Článek z roku 1908 vám ukáže, jak to vše začalo a kdo ho tehdy papeži daroval.


Automobil papežův

Automobil papeži daroval americký miliardář Carnegie.

Automobil jest ovšem výrobkem nejdokonalejšího typu a proměněn uvnitř v dokonalý salon, kde ani klekátko a podstavec pro brevíř neschází.

Papež používá ho k jízdě po rozsáhlých zahradách vatikánských, ovšem toliko z čisté záliby pro pokrok technický — hranice Vatikánu dosud nepřekročil, ačkoliv se vyprávělo ku př., že hodlá navštíviti území zemětřesením postižené.původ historického článku:
Světozor 1908, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
8. dubna 2019Debata k článku 'První automobil pro papeže, neboli papamobil'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.