Naše projekty:   Obchod.Bejvávalo.cz  —  originální samolepky na stěnu Pieris.cz  —  magazín Příroda.cz  —  efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Bejvávalo.cz

nejnavštěvovanější český server věnovaný historii

Nepříjemné svědění už nemusí být váš problém (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Pokud patříte k lidem trpícím ekzémem, určitě velmi dobře znáte ten beznadějný stav, když vás mučí neutuchající svědění některých částí vašeho těla. Kromě svědění je možno ve vašem případě ekzém doprovázen i bolestivými, červenými skvrnami. Přestože projevy tohoto onemocnění jsou víceméně stejné, existuje řada příčin či tzv. spouštěčů ekzému.


Co je vlastně ekzém?

Když mluvíme o ekzému, jde o společné označení pro tři základní druhy kožních onemocnění, a to pro atopickou dermatitidu, kontaktní dermatitidu a dyshidrotický ekzém. Nejčastější forma dermatitidy (zánětu kůže) je atopický ekzém. Jde o reakci našeho imunitního systému na různé alergeny nejen vnějšího, ale také vnitřního prostředí. Lidé trpící atopickým ekzémem mají velmi citlivou kůži, v níž se nenachází dostatek tukových látek tvořících jakousi bariéru proti nežádoucím látkám z vnějšího prostředí. Absence tukových látek se projevuje červenou a šupinatou kůží zejména na obličeji a rukou, za ušima a v záhybech rukou a podkolení.

Kromě toho, že ekzém je velmi nepříjemný, může se vyskytovat na viditelných místech a je na pohled neatraktivní a neestetický. Tím pádem nemusí být napjatý pouze fyzický zdravotní stav, ale nemalou ránu přežívá i naše sebevědomí a s ním spojená psychika.

Základem léčby je najít příčinu

Při ekzému je důležité nastavit účinnou léčbu. A to je zároveň to nejtěžší. Protože na to, abychom věděli ekzém léčit, musíme správně určit jeho příčinu. Návštěvou kožního lékaře můžete získat mnoho cenných rad. Dobrý kožní lékař pomůže vyloučit, že kožní onemocnění je projevem jiného problému, například onemocnění jater, ledvin, nádorového onemocnění či parazitů nebo onemocnění štítné žlázy. Lékař dokáže na základě vyšetření krve zjistit i to, který alergen vám škodí.

Problém je, že výsledek je ne vždy jednoznačný a jasný, protože můžete být citlivý na faktor, který se otestovat nedá. Každý dermatolog by měl zvážit, zda stav vašeho onemocnění vyžaduje léčbu kortikoidy. Tyto hormonální léčiva mají sice silné protizánětlivé účinky a zabraňují rozvoji chronických změn na pokožce, nemohou se však aplikovat dlouhodobě. Stejně jako ani antihistaminika nebo antibiotika.

Častokrát však lékař na základě vaší krátké návštěvy neví přesně určit příčinu problému. Proto po ní pátrejte sami. Vy se víte nejlépe vysledovat, sami víte přijít na to, kdy se vám ekzém zhoršil a kdy máte lepší období. Může vám překážet jarní období a pyly ze stromů a květin. Spouštěčem ekzému může být i prach, peří a některé potraviny - citrusy, jahody, ořechy či mléko. No a samozřejmě, neméně důležitým spouštěčem je stres a emocionální vypětí.

Pořiďte si kvalitní přípravky se slevou

Důležité je věnovat atopické pokožce přiměřenou péči. Věnujte pozornost tomu, abyste ji dostatečně hydratovaly. Na hydrataci volte přípravek, který vám vyhovuje složením i konzistencí. Mnohé kvalitní krémy obnovují hydrofilní film a funkčnost kůže jako bariéry. Obsahují kombinaci více účinných látek, které pokožku změkčí a zvláční.

Na stránce https://vasekupony.cz/najdete širokou nabídku internetových obchodů a online lékáren, kde tyto produkty získáte za výhodné ceny pomocí slevových kupónů. Slevový kód Lékérna.cz nebo Notino sleva na kvalitní krémy, jistě také potěši.

Aplikace přípravků je zpočátku nutná i několikrát za den, proto určitě oceníte, že i přesto, že budete potřebovat větší množství těchto přípravků, nebude to znamenat nepříjemný zátah na vaši peněženku. Vaše pokožka může být opět vláčná a vám může být opět příjemně, bez pocitu pálení či svědění.

Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
8. dubna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2021 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.