Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Železniční neštěstí na Moravě, které si vyžádalo dva životy a řadu zraněných
původně vyšlo: Světozor 1909, autor neuveden.

Nehody na železnici se bohužel někdy stávají. Jedno vážnější železniční neštěstí vám popíše historický článek z roku 1909.


Železniční neštěstí na Moravě.

Veliké železniční neštěstí událo se dne 14. t. m. na trati vlárské dráhy mezi Hračovicemi a Popovicemi vyšinutím nákladního vlaku z kolejí, při čemž strojvůdce a topič vlakový byli usmrceni a několik osob těžce zraněno.

Lokomotiva sjela po hrázi a strhla s sebou tendr a 13 vozů, jež se převrátily. Katastrofa vzbudila v celé krajině velké vzrušení.původ historického článku:
Světozor 1909, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
5. dubna 2019Debata k článku 'Železniční neštěstí na Moravě, které si vyžádalo dva životy a řadu zraněných'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.