Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Znáte létací knihovnu? S letadly nemá nic společného
původně vyšlo: Besedy lidu 1908, autor neuveden.

Chodíte si někdy půjčovat knihy do knihovny? A byli jste někdy v létající knihovně? Článek z roku 1908 vám přiblíží čemu se tehdy létací knihovnu a jaká byla její výhoda ve srovnání s normálními knihovnami.


Co je to lidová knihovna létací?

Jsou to menší knihovničky, obyčejně o 40—80 svazcích prostého, zdravého a zábavného čtení, které s pevnými skříněmi se půjčují na jeden rok obcím, potom se zase vrátí, přehlédnou, doplní a poznovu vymění.

Knihovna tak skoro lítá. Akademický klub ve Valaš. Meziříčí na Moravě uspořádal letos výstavku takových knihoven létacích, jejíž vyobrazení jako vzorné v tom ohledu podáváme.

Před knihovnami vyloženy listy lepenkových katalogů, půjčovní knihy a rozmanité brožury; zároveň byla vyložena i literatura protialkoholistická místního sdružení, které horlivě pracuje v ušlechtilém povolání svém.

Takových knihoven je zvláště na moravském Valašsku velice třeba — ale nejen tam, ale leckde jinde na Moravě i po Čechách!původ historického článku:
Besedy lidu 1908, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
3. dubna 2019Debata k článku 'Znáte létací knihovnu? S letadly nemá nic společného'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.