Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Pomůže nová technika zlepšit stav našich silnic?

původně vyšlo: Epocha 1907, autor —a.
Stav silnic a jejich složitá údržba trápí lidi od nepaměti. Článek z roku 1907 vám představí tehdejší novinku, která nahradila do té doby nezastupitelné silniční parní válce.


Automobilní silniční válec.

Dosud se jak známo užívá na válení silnic válce parního; před nedávnem však byl sestrojen ve Francii válec s motorem petrolejovým, jenž se prý znamenitě osvědčuje.

Stroj má tři kola, jedno v předu a dvě vzadu po stranách; motor sám o výkonnosti 8—9 HP jest uprostřed ve vodorovné poloze.

Uvádí se v pohyb jako automobil, při čemž stojí obsluhující strojník na desce položené mezi oběma zadními válci a drží v každé ruce řidítko, jedno pro směr vpřed, druhé vzad. Válec se pohybuje rychlostí 3,5 km za hod.


Původní zdroj historického článku:
Epocha 1907, autor —a.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
28. března 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Fotoarchiv

Debata k článku Pomůže nová technika zlepšit stav našich silnic?


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: