Vyrobte si vlastní bustu Tomáše Garrigua Masaryka na 3D tiskárně (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Jste vlastenci a fanoušky 3D tisku a hledáte nějaký zajímavý a jedinečný model, který je neslučitelně spjat s naší republikou? Máme tu pro vás samotného TGM!

V dnešní době je nepřeberné množství možností toho, co se dá vytisknout na 3D tiskárně. Model pro tiskárnu si můžete vytvořit jak sami, tak i stáhnout z řady internetových stránek.

Ale je jen málo modelů, které by měly nějaký vztah k historii. Všude jsou jenom postavičky z her, filmů a pohádek. Proto jsme se ve firmě M&A 3d tlač rozhodli tuto situaci trošku změnit.

Nápad nám vnukl jeden náš dobrý zákazník. Hledal bustu člověka, který něco v životě dosáhnul a byl známý v České i Slovenské republice, případně i v zahraničí.

Volba padla, podle nás výborně, na Tomáše Garrigua Masaryka. Kdo jiný by byl vhodný na první model z plánované série historických postav? O jeho osobnosti určitě psát nemusíme, každý z nás ho jistě zná. Ale rádi bychom řekli něco o tvorbě jeho 3D modelu.

Model TGM vznikal podle dostupných fotek z Google a Wikipedie. Tvorbu jsme dělali v našem studiu Black Abyss a pod dohledem Libora Drahoše z Trutnova. Díky jeho zkušenostem se nám podařilo vytvořit opravdu pěkný model T. G. Masaryka. Hlavní předlohou pro model nám byla jeho fotka na koni.

Protože každý zná prezidenta Masaryka jako elegána s kloboukem, tak jsme ho chtěli ukázat i z trošku jiné strany. Model je dostupný ve dvou variantách - s brigadýrkou a bez.

Po zhotovení počítačového 3D modelu TGM následoval jeho tisk na FDM tiskárně ve velikosti 185 mm. Při tisku šlo o ověření finálního modelu a případnou opravu drobných nedostatků.

3D model Tomáše Garrigua Masaryka je vhodný nejen pro nejrozšířenější FDM tiskárny, ale i pro pro technologie DLP nebo SLS.

Další historické postavy, které plánujeme v nejbližší době vytvořit, jsou například Milan Rastislav Štefánik a Eduard Beneš.

Pokud máte o 3D model TGM zájem, kontaktujte nás prosím na našich stránkách www.3dtlac.xyz. Rádi také uvítáme Vaše nápady na další osobnosti nebo postřehy k našim modelům.

M&A 3d tlač – Martin Brída
Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
20. března 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.