Naše projekty:   Obchod.Bejvávalo.cz  —  originální samolepky na stěnu Pieris.cz  —  magazín Příroda.cz  —  efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Bejvávalo.cz

nejnavštěvovanější český server věnovaný historii

Vyrobte si vlastní bustu Tomáše Garrigua Masaryka na 3D tiskárně (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Jste vlastenci a fanoušky 3D tisku a hledáte nějaký zajímavý a jedinečný model, který je neslučitelně spjat s naší republikou? Máme tu pro vás samotného TGM!

V dnešní době je nepřeberné množství možností toho, co se dá vytisknout na 3D tiskárně. Model pro tiskárnu si můžete vytvořit jak sami, tak i stáhnout z řady internetových stránek.

Ale je jen málo modelů, které by měly nějaký vztah k historii. Všude jsou jenom postavičky z her, filmů a pohádek. Proto jsme se ve firmě M&A 3d tlač rozhodli tuto situaci trošku změnit.

Nápad nám vnukl jeden náš dobrý zákazník. Hledal bustu člověka, který něco v životě dosáhnul a byl známý v České i Slovenské republice, případně i v zahraničí.

Volba padla, podle nás výborně, na Tomáše Garrigua Masaryka. Kdo jiný by byl vhodný na první model z plánované série historických postav? O jeho osobnosti určitě psát nemusíme, každý z nás ho jistě zná. Ale rádi bychom řekli něco o tvorbě jeho 3D modelu.

Model TGM vznikal podle dostupných fotek z Google a Wikipedie. Tvorbu jsme dělali v našem studiu Black Abyss a pod dohledem Libora Drahoše z Trutnova. Díky jeho zkušenostem se nám podařilo vytvořit opravdu pěkný model T. G. Masaryka. Hlavní předlohou pro model nám byla jeho fotka na koni.

Protože každý zná prezidenta Masaryka jako elegána s kloboukem, tak jsme ho chtěli ukázat i z trošku jiné strany. Model je dostupný ve dvou variantách - s brigadýrkou a bez.

Po zhotovení počítačového 3D modelu TGM následoval jeho tisk na FDM tiskárně ve velikosti 185 mm. Při tisku šlo o ověření finálního modelu a případnou opravu drobných nedostatků.

3D model Tomáše Garrigua Masaryka je vhodný nejen pro nejrozšířenější FDM tiskárny, ale i pro pro technologie DLP nebo SLS.

Další historické postavy, které plánujeme v nejbližší době vytvořit, jsou například Milan Rastislav Štefánik a Eduard Beneš.

Pokud máte o 3D model TGM zájem, kontaktujte nás prosím na našich stránkách www.3dtlac.xyz. Rádi také uvítáme Vaše nápady na další osobnosti nebo postřehy k našim modelům.

M&A 3d tlač – Martin Brída

Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
20. března 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2021 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.