Jak si vybrat švýcarský nůž (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Švýcarské nože mají víc jak stoletou tradici a díky své multifunkčnosti se mezi lidmi těší stále velké oblibě. Tento vynález nejvíce využijí výletníci, táborníci a různí řemeslníci. Jak si však vybrat ten správný?

Počet čepelí

Na trhu se nachází široký výběr zavíracích nožů s různým počtem čepelí. Ty nejjednodušší mají pouze jedinou čepel, která bývá zajištěna pojistkou, aby se sama nevysunula. Výhodou tohoto typu je samotná velikost čepele, protože ve srovnání s multifunkčními noži s několika odlišnými typy ostří, bývá mnohem delší a mohutnější. Bohužel s ní však nedokážete udělat tolik věcí, což může být někdy na škodu.

Naopak s multifunkčními kapesními noži dokážete téměř cokoliv. Různé druhy čepelí, rozmanité nástroje jako například otvírák, pilník nebo šroubovák vám mohou pomoci v mnoha nepříjemných situací.

Pro táborníky je tato varianta tou nejlepší volbou, protože všechny potřebné nástroje budou mít s tímto nožem hned po ruce. Vždyť přece švýcarský nůž byl původně vymyšlen pro armádu.

Dobře padnoucí rukojeť

Základem každého nože by měla být ergonomicky tvarovaná rukojeť, která vlastníkovi padne jako ulitá. Pokud by se tak nestalo, snadno by mohlo dojít k poranění. Švýcarský nůž Victorinox splňuje všechna bezpečnostní kritéria a navíc svého zákazníka zaujme příjemným designem. Výhodou je, že nože od zmiňované firmy mají speciální poutko na šňůru. Nůž si tak můžete přivázat k opasku a nemusíte se obávat, že jej při svých toulkách přírodou ztratíte.

Při koupi kapesního nože nezapomeňte ani na brousek. Čepele vyžadují pravidelnou údržbu stejně tak jako každý jiný nástroj. Díky správné péči bude nůž vždy perfektně ostrý a připravený se vypořádat s každou situací od krájení housky až po osekávání prutů k opékání buřtů. Investice do kvalitního nože se vyplatí, protože tak získáte šikovného pomocníka na cesty i do dílny.



Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
19. března 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!




Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2024 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.