Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jaká byla moderní dámská móda podle reformátorek ze začátku minulého století

původně vyšlo: Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.
Ženská móda nepatří vždy mezi ty nejzdravější a nejpohodlnější. Článek z roku 1901 vám přiblíží snahy paní Amelie Jenks Bloomerové, která se to tehdy snažila změnit k lepšímu.


Mis Bloomer, reformátorka damského oděvu.

Také jubileum, a hned padesátileté paní, rodem Američanky, která celý život zasazuje se o věc zajisté blahodárnou — zreformování damského oděvu a hlavně odstranění šněrovaček.

»Kalhoty Bloomerovy«, po ní tak nazvané, jsou celým programem pokroku v oboru ženského kroje, ale jakž tomu bývá i při jiných podobných věcech, zůstaly až dosud pouhým programem.

Možná však přece, že, co nesvedlo století minulé, podaří se novému, neboť nyní právě se dočítáme, že v Londýně silně se agituje ve prospěch tohoto nového kroje a tisíce dam oblékají se podle něho a veřejně se tak procházejí.

Ostatně naše cyklistky ve svém kalhotkovém úboru — nejsou to také harcovnice nového tohoto kroje ?zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
13. března 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Jaká byla moderní dámská móda podle reformátorek ze začátku minulého století'Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: