Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

První neprůstřelná vesta z roku 1904
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.

Neprůstřelná balistická vesta dnes patří do běžné policejní i vojenské výstroje. Jak vám ukáže náš článek, tak historie moderní neprůstřelné vesty začala v Itálii v roce 1904.


Pancíř proti kulím.

Ital Ernesto Benedetti vynalezl již před několika lety pevnou látku, z níž lze zhotoviti pancíř, který neprorazí ani kule z ruční střelné zbraně, ani šavle nebo bodák.

Vynálezce pokračuje právě v Miláně se zkoušením svého vynálezu, od něhož, ovšem osvědčí-li se, lze očekávati ve válečnictví rázný převrat.

Jak vynálezce ujišťuje, kule vystřelená do pancíře v bezprostřední blízkosti zanechává stopu sotva millimetr hlubokou a sama splesklá padá k zemi; po šavli nezbudou stopy vůbec žádné.původ historického článku:
Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
10. března 2019Debata k článku 'První neprůstřelná vesta z roku 1904'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.