Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

První neprůstřelná vesta z roku 1904

původně vyšlo: Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.
Neprůstřelná balistická vesta dnes patří do běžné policejní i vojenské výstroje. Jak vám ukáže náš článek, tak historie moderní neprůstřelné vesty začala v Itálii v roce 1904.


Pancíř proti kulím.

Ital Ernesto Benedetti vynalezl již před několika lety pevnou látku, z níž lze zhotoviti pancíř, který neprorazí ani kule z ruční střelné zbraně, ani šavle nebo bodák.

Vynálezce pokračuje právě v Miláně se zkoušením svého vynálezu, od něhož, ovšem osvědčí-li se, lze očekávati ve válečnictví rázný převrat.

Jak vynálezce ujišťuje, kule vystřelená do pancíře v bezprostřední blízkosti zanechává stopu sotva millimetr hlubokou a sama splesklá padá k zemi; po šavli nezbudou stopy vůbec žádné.


Původní zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
10. března 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku První neprůstřelná vesta z roku 1904


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: