Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Pokrok na železnici: automat na tisk jízdenek

původně vyšlo: Epocha 1908, autor —a.
Dnes, v době počítačů, se zdá být tisk jízdenek jako jednoduchá záležitost. Když ale v roce 1908 přišel na železnici automat, schopný jednoduše natisknout na jízdenku potřebnou kombinaci nástupní a cílové stanice, tak šlo o velký pokrok. Více v dobovém článku.


Stroj na tisk železničních jízdenek.

Přístroj na tisknutí železničních jízdenek byl nedávno postaven na zkoušku na hlavním nádraží v Kolíně nad Rýnem, kde se tak osvědčil, že se nyní správa pruských státních drah rozhodla zavésti podobné stroje na nádražích berlínských a později na všech větších stanicích.

Přístroj tento byl sestrojen za tím účelem, aby úředníku prodávajícímu jízd né lístky byla ušetřena zdlouhavá práce s vyhledáváním jich v přihrádkách jichž je někdy veliké množství, a aby je hned sám tiskl.

Dvěma hmaty vytiskne stroj za vteřinu lístek, při čemž je možno 1280 kombinací, a nejen to, on samočinně i zapisuje přijaté peníze. Při tom je celý mechanismus jen 1 m dlouhý a 60 cm vysoký.


Původní zdroj historického článku:
Epocha 1908, autor —a.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
9. března 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Pokrok na železnici: automat na tisk jízdenek


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: