Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Pokrok na železnici: automat na tisk jízdenek

původně vyšlo: Epocha 1908, autor —a.
Dnes, v době počítačů, se zdá být tisk jízdenek jako jednoduchá záležitost. Když ale v roce 1908 přišel na železnici automat, schopný jednoduše natisknout na jízdenku potřebnou kombinaci nástupní a cílové stanice, tak šlo o velký pokrok. Více v dobovém článku.


Stroj na tisk železničních jízdenek.

Přístroj na tisknutí železničních jízdenek byl nedávno postaven na zkoušku na hlavním nádraží v Kolíně nad Rýnem, kde se tak osvědčil, že se nyní správa pruských státních drah rozhodla zavésti podobné stroje na nádražích berlínských a později na všech větších stanicích.

Přístroj tento byl sestrojen za tím účelem, aby úředníku prodávajícímu jízd né lístky byla ušetřena zdlouhavá práce s vyhledáváním jich v přihrádkách jichž je někdy veliké množství, a aby je hned sám tiskl.

Dvěma hmaty vytiskne stroj za vteřinu lístek, při čemž je možno 1280 kombinací, a nejen to, on samočinně i zapisuje přijaté peníze. Při tom je celý mechanismus jen 1 m dlouhý a 60 cm vysoký.zdroj historického článku:
Epocha 1908, autor —a.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
9. března 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Pokrok na železnici: automat na tisk jízdenek'


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: