Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Zlatá svatba knížete Schwarzenberga

původně vyšlo: Český svět 1907, autor neuveden.
Zlatá svatba je vždy významná událost. Článek z roku 1907 vám ukáže a popíše, jak probíhala zlatá svatba probíhala v případě knížecích manželů Adolfa Josefa a Idy ze Schwarzenbergů.


K zlaté svatbě knížecích manželů Adolfa Josefa a Idy ze Schwarzenbergů na Hluboké


Zlatá svatba knížecích manželů Adolfa Josefa a Idy ze Schwarzenbergů konána byla 4. června t. r. na zámku Hluboké.

Mezi hosty byli:

nejvyšší zemský maršálek kníže Jiří Lobkowicz, místodržitel hr. Coudenhove, kn. Paar, kn. Schönburg, kn. Karel Schwarzenberg, dědičný princ Löwenstein, princ Jan Schönburg, princ Jindřich Liechtenstein, hrabě Lamberg, hrabě Moric Esterhazy, hrabě Osvald Thun, hrabě Louis Trauttmansdorff, hrabě Otto Westphalen atd.

V úterý konána pak byla vlastní zlatá svatba za účasti přečetných hostí, hodnostářů, zástupců korporací, spolků, úřednictva a přečetného obecenstva.

Blíže kostela tvořily místní a okolní spolky špalír, kterým za zvuků hudby a výstřelů z hmoždířů kráčeli svatební hosté v slavnostních úborech do kostela, jehož vchod a průčelí bylo skvěle vyzdobeno.

Když knížecí manželé, cestou nadšeně pozdravováni, přijeli a vešli do kostela, uvítal je místní farář.

Po té oslovil je P. Ildefons princ Liechtenstein, připomenuv, že před 50 lety byli manželé oddáni strýcem, kardinálem knížetem - arcibiskupem Bedřichem Schwarzenbergem a dnes že posvětí jejich zlatou svatbu jejich synovec.

Připomenul pak, že od 14. století koná se dnes poprvé vzácná slavnost zlaté svatby v hlavní linii domu Schwarzenbergů.

Po bohoslužbě odebrali se knížecí manželé a jejich hosté do zámku, kde ve skvěle ozdobené jízdárně byla uspořádána slavnostní hostina, při níž nej vyšší maršálek Jiří kníže Lobkowicz pronesl zdravici na knížecí manžele, která byla provázena hlučným provoláním slávy.

Fotogalerie k článkuKnížecí manželé přicházejí z chrámu. - klikněte pro zobrazení detailuLovecký pokoj, v němž se snídalo. - klikněte pro zobrazení detailuKníže Adolf Josef ze Schwarzenbergů. - klikněte pro zobrazení detailu

Původní zdroj historického článku:
Český svět 1907, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
15. srpna 2017


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Zlatá svatba knížete Schwarzenberga


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: