Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Praktický český vynález, který potěší každého úředníka nebo písaře

původně vyšlo: Epocha 1906, autor —a.
Pamatujete ještě psaní perem, které se muselo namáčet do inkoustu v kalamáři? Článek z roku 1906 vám představí zajímavé vylepšení právě takového kalamáře.


Praktický kalamář.

Praktický kalamář pode jmenem „Fifin“ uvedl do obchodu p. V. Fiala v Plzni.

Víčko tohoto skleněného kalamáře jest opatřeno pružinou a otvorem pro zastrčení násadky.

Zvednem-li násadku, otevře se víčko samočinně a umožňuje tak namáčení ; zavře se však jen tehdy, když do něho zasunem násadku, která víčko vlastní vahou zavírá.

Kalamář tento je velmi elegantního tvaru; vyrábí jej jmenovaná již podnikavá ryze česká firma, která rozšířila již několik českých vynálezů spadajících do tohoto oboru.zdroj historického článku:
Epocha 1906, autor —a.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
7. března 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Praktický český vynález, který potěší každého úředníka nebo písaře'


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: