Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Psací pera Jana Klinkovského – volání moderny (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Psací retro pera Jana Klinkovského jsou určena všem příznivcům jedinečnosti, čistého stylu a kvality ručně vyráběného díla ve stylu staré školy.


Čistý styl

Pera stylově vycházejí z uměleckých slohů z období první republiky - funkcionalismu, dekorativního umění a stylu rondo. Čisté linie, jasná myšlenka, nadčasový vzhled per - to je převtělení poselství starých časů pro dnešní dobu.

Jedinečnost

Psací retro pera jsou z hlediska konstrukce jedinečná především použitím neotřelých a hravých konstrukčních řešení, která moje pera odlišují od obvyklých technických postupů konkurence. Závit, který slouží k fixaci víčka, jsem přemístil z obvyklého místa mezi úchopem a násadkou revolučně těsně za hrot, takže takže se s ním ruka píšícího vůbec nedostane do styku, a závit tak nepůsobí rušivě při psaní.

Spona na víčku je odpružena masívní ocelovou vinutou pružinou, která umožňuje odklon od víčka až 3 mm. Víčko nasazené na konci pera je fixováno závitem umístěným na konec násadky a nelze jej tak ztratit. Hmotnost per bez nasazeného vršku se pohybuje od 7,53g! do 8,88g, což je u celokovového pera rozhodně velký úspěch. Je to dáno použitím hliníkové slitiny a odvrtáním všeho nepotřebného materiálu z konstrukce. To z těchto per vybaveným výtečným hrotem Schmidt dělá skvělého pomocníka při dlouhodobém psaní.


Spolehlivost

Spolehlivost je dána minimem součástek (5 + hrot a bombička nebo konvertor) a způsobem jejich výroby. Žádné plíšky, plastové trubičky a výlisky, jen precizně obrobený kov třískovým obráběním a péče o každý díl.

U všech součástek je masívní podíl čistě ruční práce, tedy bez elektrické energie. Tyto klasické strojní postupy spolu s designem tak spojují moje psací pera s minulostí, kdy kvalita a estetika byla součást běžného života.


Individuální přístup a trochu o autorovi:

V minulosti, kdy jsem se živil jako zubní technik (15 let) jsem byl v práci zvyklý na individuální tvorbu a přístup k lidem. A nyní k zákazníkovi aplikuji stejný postup. Zákazník si vybírá z několika typů per, ke kterým si vybere barevnou kombinaci, tloušťku hrotu a konvertor či bombičku. Na pera je také možno vyrýt gravírovacím ručně vedeným pantografem věnování, nebo jiný nápis a to zcela zdarma. Na závěr je pero opatřeno sériovým číslem a protokolem o pravosti.

Závěrem bych chtěl říci, že si tímto realizuji svůj sen. Sen dlouhodobého sběratele a fanouška starých krásných věcí, které přecházely z generace na generaci. Věcí které přetrvávaly a spojovaly minulost s přítomností.

Jan Klinkovský www.retroperaklinkovsky.czČlánek je INZERCE, nejde o historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.bejvavalo.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

datum vydání:
5. března 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Novinka: kniha Bejvávalo

Kniha Bejvávalo Vám nabízí 111 zajímavých historických článků ze všech oborů, doplněných o původní fotografie, ilustrace, dobové reklamy a kreslené vtipy. K zakoupení v každém dobrém knihkupectví.
Debata k článku Psací pera Jana Klinkovského – volání moderny (PR)


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: