Dětský pokoj nesmí být nudný (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Dětský pokoj vždy zařizujeme s vidinou toho, že v něm dítě bude trávit hodně času. Jako rodiče chceme, aby se v něm naše ratolest cítila příjemně a zároveň bezpečně. Malé miminko toho příliš nepotřebuje. Vystačíte si s postýlkou, skříní na oblečení, boxem na první hračky a přebalovacím pultem. To batole už nepotřebuje jen máminu náruč, ale především prostor a věci, které může prozkoumávat.

Proč pořídit do dětského pokoje koberec?

Děti zhruba od půl roku věku začnou trávit většinu času na zemi. Učí se nejprve plazit, potom lézt a nakonec se objeví první krůčky.

Teplá, kvalitní a odolná podlahová krytina je tedy nezbytná. Na koberci nebudou dětem klouzat nožičky a dobře tak projdou všemi zmíněnými fázemi vývoje. Dětské koberce s nízkým vlasem se dobře čistí. Děti pak ocení jejich hravé vzory.

Nebojte se barev a dekorací

V žádném dětském pokoji by neměly chybět barvy, obrázky a další dekorace. I když vy jako dospělí vyznáváte jednoduchost a minimalismus, děti potřebují mít ve svém okolí podněty, které budou podporovat jejich fantazii a zvědavost. Jako dekorace mohou samozřejmě posloužit první hračky. Okna budou působit veseleji, pokud na ně pověsíte dětské záclony. Barvy, pohádkové postavičky a zvířátka by neměly chybět v žádném dětském pokoji.

Kde bude spát?

Miminka ráda spí v blízkosti svých rodičů. Pokud upřednostňujete principy kontaktního rodičovství, možná jste se úplně obešli bez malé postýlky. Předškolák by však už svou vlastní postel mít měl. Aby se v ní cítilo dítě příjemně, zapojte ho do jejího výběru. Dřevěná barevná postel s hravým povlečením nadchne každé dítě. Dětské povlečení by mělo být vyrobené z kvalitní pevné bavlny, aby dítěti vydrželo v dobrém stavu několik let. Dáte-li dítěti do postele oblíbené plyšové hračky a pár měkkých polštářků, bude spát doslova jako miminko a vy se konečně také pohodlně vyspíte.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
27. února 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.