Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Skrytá tajemství Země, díky kterým může člověk vydělat velké peníze

původně vyšlo: Epocha 1908, autor M.J.
Chcete zbohatnout? Máme pro vás několik tipů na způsoby, jakým může člověk získat neskutečně velké množství peněz. Popisuje je sice článek z roku 1908, ale třeba vám pomohou i dnes.


Bohatství čekající na svého majitele.

Jakkoli se lidstvo s neukojitelnou horlivostí zmocňuje pokladů země, démantů, zlata, petroleje, uhlí, železa a j., leží jich ještě nezměrné množství v zemi nedotčeno.

Tak se na př. v Tichém okeaně na dně nacházejí rozsáhlé plochy pokryté silnými vrstvami hořčíku (magnesia). Komu by se podařilo vyzdvihnout s mořského dna tato ložiska praktickým a levným způsobem, získal by nesmírné bohatství, jež se předem nedá ani odhadnout.

Dnes je nutně třeba náhrady za přirozený kaučuk, jež musí býti dříve nebo později vynalezena. Celluloid a okysličený lněný olej vyhovují tu sice v mnohých případech, nicméně se stále hotoví pneumatiky pro kola a automobily z kaučuku skutečného, jelikož je dosud nejpružnější látkou. Žijem ve znamení automobilního sportu, a kdo by vynalezl vhodnou náhradu za pravý kaučuk, stal by se v krátké době millionářem.

Pružné a kujné sklo znali již staří Římané před více než 2000 lety, ale tajemství jeho výroby bylo ztraceno a dosud se za dnešní doby tak bohaté na vynálezy v oboru technickém nikomu nepodařilo vyrobit sklo tak pevné a nerozbitelné. Šťastnému vynálezci by kynul i v tomto případě značný příjem.zdroj historického článku:
Epocha 1908, autor M.J.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
26. února 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Skrytá tajemství Země, díky kterým může člověk vydělat velké peníze'Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: