Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Skrytá tajemství Země, díky kterým může člověk vydělat velké peníze

původně vyšlo: Epocha 1908, autor M.J.
Chcete zbohatnout? Máme pro vás několik tipů na způsoby, jakým může člověk získat neskutečně velké množství peněz. Popisuje je sice článek z roku 1908, ale třeba vám pomohou i dnes.


Bohatství čekající na svého majitele.

Jakkoli se lidstvo s neukojitelnou horlivostí zmocňuje pokladů země, démantů, zlata, petroleje, uhlí, železa a j., leží jich ještě nezměrné množství v zemi nedotčeno.

Tak se na př. v Tichém okeaně na dně nacházejí rozsáhlé plochy pokryté silnými vrstvami hořčíku (magnesia). Komu by se podařilo vyzdvihnout s mořského dna tato ložiska praktickým a levným způsobem, získal by nesmírné bohatství, jež se předem nedá ani odhadnout.

Dnes je nutně třeba náhrady za přirozený kaučuk, jež musí býti dříve nebo později vynalezena. Celluloid a okysličený lněný olej vyhovují tu sice v mnohých případech, nicméně se stále hotoví pneumatiky pro kola a automobily z kaučuku skutečného, jelikož je dosud nejpružnější látkou. Žijem ve znamení automobilního sportu, a kdo by vynalezl vhodnou náhradu za pravý kaučuk, stal by se v krátké době millionářem.

Pružné a kujné sklo znali již staří Římané před více než 2000 lety, ale tajemství jeho výroby bylo ztraceno a dosud se za dnešní doby tak bohaté na vynálezy v oboru technickém nikomu nepodařilo vyrobit sklo tak pevné a nerozbitelné. Šťastnému vynálezci by kynul i v tomto případě značný příjem.


Původní zdroj historického článku:
Epocha 1908, autor M.J.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
26. února 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Skrytá tajemství Země, díky kterým může člověk vydělat velké peníze


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: