Skrytá tajemství Země, díky kterým může člověk vydělat velké peníze

původně vyšlo: Epocha 1908, autor M.J.
Chcete zbohatnout? Máme pro vás několik tipů na způsoby, jakým může člověk získat neskutečně velké množství peněz. Popisuje je sice článek z roku 1908, ale třeba vám pomohou i dnes.


Bohatství čekající na svého majitele.

Jakkoli se lidstvo s neukojitelnou horlivostí zmocňuje pokladů země, démantů, zlata, petroleje, uhlí, železa a j., leží jich ještě nezměrné množství v zemi nedotčeno.

Tak se na př. v Tichém okeaně na dně nacházejí rozsáhlé plochy pokryté silnými vrstvami hořčíku (magnesia). Komu by se podařilo vyzdvihnout s mořského dna tato ložiska praktickým a levným způsobem, získal by nesmírné bohatství, jež se předem nedá ani odhadnout.

Dnes je nutně třeba náhrady za přirozený kaučuk, jež musí býti dříve nebo později vynalezena. Celluloid a okysličený lněný olej vyhovují tu sice v mnohých případech, nicméně se stále hotoví pneumatiky pro kola a automobily z kaučuku skutečného, jelikož je dosud nejpružnější látkou. Žijem ve znamení automobilního sportu, a kdo by vynalezl vhodnou náhradu za pravý kaučuk, stal by se v krátké době millionářem.

Pružné a kujné sklo znali již staří Římané před více než 2000 lety, ale tajemství jeho výroby bylo ztraceno a dosud se za dnešní doby tak bohaté na vynálezy v oboru technickém nikomu nepodařilo vyrobit sklo tak pevné a nerozbitelné. Šťastnému vynálezci by kynul i v tomto případě značný příjem.


Původní zdroj historického článku:
Epocha 1908, autor M.J.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
26. února 2019


Diskuze k článku „Skrytá tajemství Země, díky kterým může člověk vydělat velké peníze“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.