Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Historický pražský autosalon, který dokázal vzrůstající úroveň českého průmyslu

původně vyšlo: Světozor 1908, autor neuveden.
Automobily jsou dodnes důležitou součástí našeho průmyslu. Článek z roku 1908 vám ukáže, co bylo tehdy prezentováno na prestižním autosalonu v Praze.


Pražský salon automobilový

Pražský salon automobilový, pátý toho druhu, otevřený pod protektorátem městské rady pražské od 11. do 18. dubna v Průmyslovém paláci, byl událostí pro Prahu a vzroste jistě během času na skutečný podnik světového významu, neboť jest i letos jediným podobným podnikem v celém Rakousku.

Podal v pečlivém výběru na ukázku téměř vše, co nového v současném průmyslu automobilovém, dnes veškeru veřejnost vítězně ovládajícím, od motorové dvojkolky až do nejtěžšího vozu nákladního. Vedle objektů těchto uspořádáno i význačné oddělení létadel.

Český průmysl v celém saloně vítězně uhájil svoje důležité místo známými jmény — Laurin a Klement, světové už pověsti a j. v. — a nové firmy české vstupují do stadia.

Domácí náš průmysl stačí už netoliko hraditi všecky potřeby i nejjemnější požadavky, ale dovedl vítězně čeliti i nejproslulejším firmám zahraničním.

Pražský salon automobilový skvěle nás presentuje před cizinou — dokazuje, že ani na tomto poli nejmodernějšího ruchu a snažení jméno české není neznámo nebo na místě posledním — a že jím náš význam společenský a mezinárodní vítězně stoupá.


Původní zdroj historického článku:
Světozor 1908, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
22. února 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Historický pražský autosalon, který dokázal vzrůstající úroveň českého průmyslu


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: