Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Historický pražský autosalon, který dokázal vzrůstající úroveň českého průmyslu

původně vyšlo: Světozor 1908, autor neuveden.
Automobily jsou dodnes důležitou součástí našeho průmyslu. Článek z roku 1908 vám ukáže, co bylo tehdy prezentováno na prestižním autosalonu v Praze.


Pražský salon automobilový

Pražský salon automobilový, pátý toho druhu, otevřený pod protektorátem městské rady pražské od 11. do 18. dubna v Průmyslovém paláci, byl událostí pro Prahu a vzroste jistě během času na skutečný podnik světového významu, neboť jest i letos jediným podobným podnikem v celém Rakousku.

Podal v pečlivém výběru na ukázku téměř vše, co nového v současném průmyslu automobilovém, dnes veškeru veřejnost vítězně ovládajícím, od motorové dvojkolky až do nejtěžšího vozu nákladního. Vedle objektů těchto uspořádáno i význačné oddělení létadel.

Český průmysl v celém saloně vítězně uhájil svoje důležité místo známými jmény — Laurin a Klement, světové už pověsti a j. v. — a nové firmy české vstupují do stadia.

Domácí náš průmysl stačí už netoliko hraditi všecky potřeby i nejjemnější požadavky, ale dovedl vítězně čeliti i nejproslulejším firmám zahraničním.

Pražský salon automobilový skvěle nás presentuje před cizinou — dokazuje, že ani na tomto poli nejmodernějšího ruchu a snažení jméno české není neznámo nebo na místě posledním — a že jím náš význam společenský a mezinárodní vítězně stoupá.zdroj historického článku:
Světozor 1908, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
22. února 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Historický pražský autosalon, který dokázal vzrůstající úroveň českého průmyslu'


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: