Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Předchůdce dnešních masážních křesel

původně vyšlo: Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.
Relaxujete někdy v masážním křesle? Článek z roku 1904 vám ukáže, jak to kdysi začalo.


Massáž na palubě parníku Hamburk-Amerika.

Massáž jest vlastně součástí tělocviku, a to tělocviku léčebného.

Byla už starým národům dobře známou. Také u nás massáž jest již dávno známa obzvláště na venkově a pod jménem »mazání« hojně užívána. Způsob massáže, který předvádí naše vyobrazení, totiž strojem, jest asi druh massáže tak zvané luxusní, nebo jedná-li se o massáž na palubě, tedy z dlouhé chvíle.

Lidské tělo jest ústrojím příliš jemným, aby bylo lze jakýkoliv lékařský výkon na něm svěřiti toliko stroji pracujícímu mechanicky. U nás na příklad podkládá se massáži ta důležitost, že lékař nesvěří tuto úlohu osobě nevyzkoušené; běží-li o skutečného nemocného, pak svěřiti jej — stroji bylo by trestuhodností. Tak také lze asi pohlížeti na obrázek, který dnes přinášíme.zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
20. února 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Předchůdce dnešních masážních křesel


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: