Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Předchůdce dnešních masážních křesel
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.

Relaxujete někdy v masážním křesle? Článek z roku 1904 vám ukáže, jak to kdysi začalo.


Massáž na palubě parníku Hamburk-Amerika.

Massáž jest vlastně součástí tělocviku, a to tělocviku léčebného.

Byla už starým národům dobře známou. Také u nás massáž jest již dávno známa obzvláště na venkově a pod jménem »mazání« hojně užívána. Způsob massáže, který předvádí naše vyobrazení, totiž strojem, jest asi druh massáže tak zvané luxusní, nebo jedná-li se o massáž na palubě, tedy z dlouhé chvíle.

Lidské tělo jest ústrojím příliš jemným, aby bylo lze jakýkoliv lékařský výkon na něm svěřiti toliko stroji pracujícímu mechanicky. U nás na příklad podkládá se massáži ta důležitost, že lékař nesvěří tuto úlohu osobě nevyzkoušené; běží-li o skutečného nemocného, pak svěřiti jej — stroji bylo by trestuhodností. Tak také lze asi pohlížeti na obrázek, který dnes přinášíme.zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
20. února 2019

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým může oslovit statisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Předchůdce dnešních masážních křesel'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.