Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Odvážné lety balonem českého vzduchoplavce
původně vyšlo: Světozor 1904, autor neuveden.

Jedinečnou leteckou atrakci pro odvážné dámy a statečné pány, kteří se spolu s kapitánem Františkem Hůlkou nebáli vystoupat do nebes, vám představí náš dobový článek z roku 1904.


Balon »Praha«

Nové plavby balonem »Praha« českého kapitána Fr. Hůlky budí stále plný zájem naší společnosti, sportovního a dámského světa a přátel české vzduchoplavby.

První, s plným zdarem podniknuté vzdušné pouti osvědčeného a energického aeronauta Hůlky svádějí jej nyní stále k dalším, větším plavbám, pokud možno celodenním i nočním, a to i za hranice a do výše až 1000 m.

Dle zpráv jeho jsou tyto éterické pouti nyní zvláště rozkošné a půvabné, kdy příroda odumírá a sytá zeleň hájů a sadů, parků a promenád, polí a lesů zaměnila se rázem v pěknou a úchvatnou scenerii, s plným smutkem podzimních dnů a příznakem podzimních dnů a podjeseně...

V balonové známé aréně je nyní každou neděli živo, neboť tisíce diváků sleduje všechny přípravy k vzletu balonu i výlet jeho, při němž s panem Hůlkou odvážilo se do vzdušných končin již i několik dam.původ historického článku:
Světozor 1904, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
15. února 2019Debata k článku 'Odvážné lety balonem českého vzduchoplavce'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.