Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Odvážné lety balonem českého vzduchoplavce

původně vyšlo: Světozor 1904, autor neuveden.
Jedinečnou leteckou atrakci pro odvážné dámy a statečné pány, kteří se spolu s kapitánem Františkem Hůlkou nebáli vystoupat do nebes, vám představí náš dobový článek z roku 1904.


Balon »Praha«

Nové plavby balonem »Praha« českého kapitána Fr. Hůlky budí stále plný zájem naší společnosti, sportovního a dámského světa a přátel české vzduchoplavby.

První, s plným zdarem podniknuté vzdušné pouti osvědčeného a energického aeronauta Hůlky svádějí jej nyní stále k dalším, větším plavbám, pokud možno celodenním i nočním, a to i za hranice a do výše až 1000 m.

Dle zpráv jeho jsou tyto éterické pouti nyní zvláště rozkošné a půvabné, kdy příroda odumírá a sytá zeleň hájů a sadů, parků a promenád, polí a lesů zaměnila se rázem v pěknou a úchvatnou scenerii, s plným smutkem podzimních dnů a příznakem podzimních dnů a podjeseně...

V balonové známé aréně je nyní každou neděli živo, neboť tisíce diváků sleduje všechny přípravy k vzletu balonu i výlet jeho, při němž s panem Hůlkou odvážilo se do vzdušných končin již i několik dam.zdroj historického článku:
Světozor 1904, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
15. února 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Odvážné lety balonem českého vzduchoplavce


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: