Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Moudrost našich prababiček: jak nejlépe uvařit vajíčka

původně vyšlo: Česká hospodyně 1917, autor neuveden.
Jste si jisti, že umíte tím nejlepším způsobem připravovat slepičí vejce? Nechte si poradit od našich prababiček v článku z roku 1917.


Jak vejce správně uvařiti?

Vejce správně uvařiti je též uměním, neboť jde hlavně o to, aby se stala náležitě stravitelná.

Panuje domněnka, že nejlépe se stráví vejce syrové, kdežto uvařené na tvrdo je stravitelné nejtíže, čemuž ale tak není, pakli na tvrdo uvařené vejce se náležitě rozkousá. Rozeznává se způsob vaření na tvrdo, na hniličkovo a na měkko.

Nejnověji kterýsi lékař doporučuje dáti vejce do vařící vody v hrnci, který se hned po té odstaví a vejce se takto i s nádobou podají na stůl a výborně prý chutnají, arci jsou-li čerstvá a i jinak bezvadná. Lidem, kterým pro nemoc nebo slabost tělesnou je třeba vajec požívat a tato se jim časem přejedí, vyhoví se, když se příprava střídá.

Dvě čerstvá vejce (celá.) ušlehají se metlou na. sníh nebo rozkvedlají úplně na hustou pěnu a tato se vlije na rozpálenou, máslem potřenou pánev omeletovou a nechá se to spodem do zlatova osmažili tak, aby povrch byl jaksi ještě na měkko, načež se dle libosti bud osolí nebo pocukruje.zdroj historického článku:
Česká hospodyně 1917, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
25. února 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Moudrost našich prababiček: jak nejlépe uvařit vajíčka


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: