Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak se bránit před nekvalitními náhražkami potravin?

původně vyšlo: Česká hospodyně 1917, autor neuveden.
Štvou vás nekvalitní potraviny na pultech některých obchodů? Své o tom věděly už i hospodyňky v roce 1917. Přečtěte si, co se na to téma nepoctivého jídla tehdy psalo.


Náhražkové nebezpečí.

Různé to náhražkové zboží, které teď přichází do obchodu, pozvolna mění svůj charakter nouzové potřeby a stává se z něho zboží nebezpečné zdraví.

Bůh suď, do jaké míry požene ziskuchtivost lidi, aby pro mizerný groš ohrožovali zdraví jiných a do jaké míry úřady budou shovívavě se dívati na nebezpečnou velkovýrobu náhražek, jdoucích již do statisíců a představujících vlastně jen bezcenné předměty, výrobky to čistě lichvářské spekulace.

Obecenstvo samo by nejlépe učinilo, aby všechno náhražkové zboží boykotovalo — až ovšem na případy zcela nevyhnutelné potřeby a vyzkoušeného výsledku.

Že nebezpečí náhražek je dokázanou věcí, o tom svědčí různé choroby dásní po tabákových náhražkách, choroby pleti po mýdlových náhražkách a životu nebezpečná onemocnění po náhražkách různých pochutin.

Boykot náhražek byl by jen účelný krok na dráze svépomocné akce obecenstva za ohroženě zdraví a za očistu poměrů od lichvářských úkladů.zdroj historického článku:
Česká hospodyně 1917, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
18. února 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Jak se bránit před nekvalitními náhražkami potravin?


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: