Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak se bránit před nekvalitními náhražkami potravin?
původně vyšlo: Česká hospodyně 1917, autor neuveden.

Štvou vás nekvalitní potraviny na pultech některých obchodů? Své o tom věděly už i hospodyňky v roce 1917. Přečtěte si, co se na to téma nepoctivého jídla tehdy psalo.


Náhražkové nebezpečí.

Různé to náhražkové zboží, které teď přichází do obchodu, pozvolna mění svůj charakter nouzové potřeby a stává se z něho zboží nebezpečné zdraví.

Bůh suď, do jaké míry požene ziskuchtivost lidi, aby pro mizerný groš ohrožovali zdraví jiných a do jaké míry úřady budou shovívavě se dívati na nebezpečnou velkovýrobu náhražek, jdoucích již do statisíců a představujících vlastně jen bezcenné předměty, výrobky to čistě lichvářské spekulace.

Obecenstvo samo by nejlépe učinilo, aby všechno náhražkové zboží boykotovalo — až ovšem na případy zcela nevyhnutelné potřeby a vyzkoušeného výsledku.

Že nebezpečí náhražek je dokázanou věcí, o tom svědčí různé choroby dásní po tabákových náhražkách, choroby pleti po mýdlových náhražkách a životu nebezpečná onemocnění po náhražkách různých pochutin.

Boykot náhražek byl by jen účelný krok na dráze svépomocné akce obecenstva za ohroženě zdraví a za očistu poměrů od lichvářských úkladů.zdroj historického článku:
Česká hospodyně 1917, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
18. února 2019

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým může oslovit statisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Jak se bránit před nekvalitními náhražkami potravin?'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.