Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Objev nových druhů kávy mimořádné chuti

původně vyšlo: Epocha 1905, autor —s.
Milujete dobrou a intenzivní kávu? Článek z roku 1905 vás seznámí s objevem dvou nových druhů kávovníků, z jejichž zrna lze připravit vynikající kávu.


Nový druh kávovníku.

Při výpravě konané do francouzského území při řece Kongo objevil Aug. Chevalier dva nové druhy kávovníku, jež označil jmeny kávovník lesní (Coffea sylvatica) a káv. vysoký (C. excelsa).

Z nich zvláště zasluhuje zmínky druhý. Je to strom, jenž dosahuje výšky 6 až 15 m, ba ve zvláštních případech 20 m; roste v lesích rozkládajících se při východních přítocích řeky Chari asi na 8° sev. š.

Plody jeho jsou kulovatá zrnka, která svým tvarem a chutí upomínají značně na kávu z Habeše a z Mokky.

Chemickým zkoumáním bylo zjištěno, že tento druh kávy obsahuje velké množství koffeinu, takže jej lze počítat k nejlepším známým druhům kávy; odvar z jeho pražených zrnek má také znamenitou vůni.


Původní zdroj historického článku:
Epocha 1905, autor —s.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
26. ledna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Fotoarchiv

Debata k článku Objev nových druhů kávy mimořádné chuti


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: