Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak ochránit mladé nezkušené dívky před nástrahami Prahy?

původně vyšlo: Česká hospodyně 1909, autor neuveden.
Velkoměsto může být pro mladého člověka plné nebezpečí a pokušení. Článek z roku 1909 vám ukáže, jak před tím mohly být uchráněny mladé nezkušené dívky.


Ochrana dívek v Praze.

Spolek pražských dam, který vytkl si za účel chrániti nezkušené dívky před nebezpečenstvími velkoměstského života, žádá pp. rodiče dívek, které jedou za službou neb jiným počestným zaměstnáním z venkova do Prahy, nemajíce tu věrohodných známých neb příbuzných, aby ve vlastním zájmu svěřili s důvěrou dcery své ochránkyním spolkovým, paním to naprosto spolehlivým, opatřeným legitimací spolku „Ochrana dívek“ a odznakem spolkovým.

Ochránkyně jsou povinny docházeti ke každému osobnímu vlaku na nádraží pražská, tam bezradných nebo poměrů neznalých dívek bezplatně se ujímati, jim přispěti radou, je doprovoditi do rodiny, kde službu mají, nebo k příbuzným dovésti a nemají-li, kde by se ubytovaly, doprovoditi je na přání do prozatímního útulku, kde dívkám dostane se bezplatně noclehu, po krátký čas stravy a dle možnosti i služby.

Ochránkyně povinovány jsou též rady potřebných stařen a všech, které ochrany jich potřebují bez zřetele na národnost, náboženství neb příslušnost. Písemné dotazy zodpoví tajemníková spolku sl. Stehlíkova v Praze, II., Ječná ul. č. 11.zdroj historického článku:
Česká hospodyně 1909, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
16. ledna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Jak ochránit mladé nezkušené dívky před nástrahami Prahy?


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: