Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak se v Paříži stávkovalo kvůli odklízení sněhu
původně vyšlo: Světozor 1908, autor neuveden.

Sněhové kalamity netrápí jen naše dnešní silničáře. Článek z roku 1908 vám popíše, co množství sněhu na ulicích způsobilo ve Francii.


Stávka pařížských povozníků a vozíčkářů

Stávka pařížských povozníků a vozíčkářů vypukla tyto dny na samém působišti, na ulicích pařížských, při odvážení sněhu, jehož hromady na vozech a kárách marně čekaly na odvezení.

Ulice zatarasené vozy se špinavým sněhem poskytovaly nezvyklý obraz nejelegantnéjšího velkoměsta — a tak nezbylo na konec otcům města, nežli aby ,.vložili se sami do toho“ a povolili zřízencům svým zvýšení platu.původ historického článku:
Světozor 1908, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
10. ledna 2019Debata k článku 'Jak se v Paříži stávkovalo kvůli odklízení sněhu'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.