Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak lidé před 200 lety viděli budoucnost automobilů?

původně vyšlo: Světozor 1908, autor neuveden.
Jak viděli budoucnost automobilů v dávné minulosti, kdy ještě světu vládla síla páry? To vám popíše náš historický článek z roku 1908.


Stará karikatura moderních vehiklů.

Obrázek jistě zajímavý — z doby před 80 lety, kdy se jistým „přepiatým“ a „přemrštěným“ hlavám zdálo o možnosti veřejné dopravy pomocí zvláštních automobilů a autobusů.

Tehdejší dopravní technika, v tom ohledu ovšem docela ještě primitivní, odkázaná na pouhou páru, ovšem že vysoce podporovala na druhé straně zaryté tradice o nemožnosti rychlíků a docela velocipedů a automobilů a dávala podnět k podobným karikaturám a směšným nápadům malířským, jež dnes, místo aby smích budily, samy jsou na posměch.


Původní zdroj historického článku:
Světozor 1908, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
9. ledna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Fotoarchiv

Debata k článku Jak lidé před 200 lety viděli budoucnost automobilů?


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: