Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak lidé před 200 lety viděli budoucnost automobilů?

původně vyšlo: Světozor 1908, autor neuveden.
Jak viděli budoucnost automobilů v dávné minulosti, kdy ještě světu vládla síla páry? To vám popíše náš historický článek z roku 1908.


Stará karikatura moderních vehiklů.

Obrázek jistě zajímavý — z doby před 80 lety, kdy se jistým „přepiatým“ a „přemrštěným“ hlavám zdálo o možnosti veřejné dopravy pomocí zvláštních automobilů a autobusů.

Tehdejší dopravní technika, v tom ohledu ovšem docela ještě primitivní, odkázaná na pouhou páru, ovšem že vysoce podporovala na druhé straně zaryté tradice o nemožnosti rychlíků a docela velocipedů a automobilů a dávala podnět k podobným karikaturám a směšným nápadům malířským, jež dnes, místo aby smích budily, samy jsou na posměch.zdroj historického článku:
Světozor 1908, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
9. ledna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Jak lidé před 200 lety viděli budoucnost automobilů?'Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: