Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Srážka parních lokomotiv jako jedinečná železniční show

původně vyšlo: Světozor 1905, autor neuveden.
Srážka vlaků nemusí být vždy jen tragická katastrofa, může to být i součást velké zábavní akce v americkém stylu. Více vám o tom prozradí historický článek z roku 1905.


Umělá srážka lokomotiv u Nového Yorku.

Umělá srážka lokomotiv, kterou uspořádal jeden americký podnikatel v New Yorku, před ohromným množstvím, bude asi i jinde napodobena.

K této „katastrofě" byli zváni diváci velikou reklamou. Na ohromných plakátech, rozpiatých všude na stěnách, zdech a plotech ulic, bylo nadepsáno pestrým písmem: „Souboj lokomotiv".

Sensace přilákala na místo „souboje" asi 25.000 diváků. Po celé tři hodiny stálo ono množství klidně na slunečním žáru, než počalo býti netrpělivým a zuřivým.

Konečně za naprostého ticha lokomotivy začaly se pohybovati se sykotem a pískáním. Diváků zmocnilo se asi podobné napětí, jako když v areně starého Říma vypuštěna divá zvířata na křesťany.

Stroje řítily se proti sobě a ve chvíli nastal náraz. Oblaky páry, dýmu i prachu zakryly nejprve všechno. Potom teprve bylo možno shlédnouti účinek srážky.

Stroje byly do sebe vklíněny a jedna z lokomotiv byla uznána za poraženou : její přední část rozbita, komín uražen a tendr s polovice rozbit...

Zábava skutečně a v pravdě americká.zdroj historického článku:
Světozor 1905, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
7. ledna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Srážka parních lokomotiv jako jedinečná železniční show'Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: