Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Vzhůru do hor na lyže!
původně vyšlo: Hvězda čsl. paní a dívek 1929, autor neuveden.

Kde lépe strávit Silvestr než na zasněžených Krkonoších? Jak vám popíše článek z roku 1929, tak lyže jsou skvělá zábava pro malé i velké.


Pozdrav ze zimních Krkonoš.

Čemu se v mládi naučíš . . . platí na lyžích stejně dobře jako všude jinde.

Nikdy není dosti času na to učit se lyžaření a viděla jsem tříleté špunty, kteří se činili s klacíčky na nohou, až se jim líčka rděla a očka svítila.

Jen pojďte také mezi nás na cvičnou louku krkonošských pláni a uvidíte, jak s vás spadnou všecky starosti a jak se osvěžíte. Budete-li rozumně setřít, snadno ustřádáte groše na zakoupení výzbroje — a výlet sám už není tak drahý!

A osvěžení, jaké tím získáte, za ty peníze vždycky stojí, to mi věřte!původ historického článku:
Hvězda čsl. paní a dívek 1929, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
31. prosince 2018Debata k článku 'Vzhůru do hor na lyže!'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.