Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Víte, jak ušetřit na lécích? Pomohou i slevové kódy (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Také jste v lékárně nechali téměř celou výplatu či důchod? Nemusí to být vždy tak. Chcete vědět, jak ušetřit na lécích na předpis či volně prodejných lécích? Poradíme vám.


Informujte se o levnějších náhradách

Pokud kupujete lék na předpis, informujte se u lékaře nebo lékárníka, zda za předepsaný lék neexistuje nějaká levnější alternativa - tzv. generikum. Jde o léčiva, které obsahují stejnou účinnou složku jako původní lék, a mají tedy i stejný účinek. Doplatky za generika jsou zpravidla nižší než za originální léky, v některých případech jsou dokonce zcela bez doplatku. Je to hlavně z toho důvodu, že do jejich ceny se nezapočítávají vysoké náklady na výzkum, vývoj a klinické testování, jak je to v případě originálních léčiv. Generika přebírají složení a postup výroby od originálních léků, čímž se výrazně snižuje jejich výrobní cena.

Takové levnější generika najdete například při lécích na srdce, tlak, cholesterol nebo cukrovku, ale i při antibiotikách, antidepresiv a lécích na trávicí systém. Ve výjimečných případech se stává, že generikum nebude pro vás jako pacienta z nějakých příčin vhodné. V tomto případě by vám to však lékař měl uvést na receptu.

Výšku doplatku za konkrétní lék si můžete ověřit i sami. Na stránce ministerstva zdravotnictví totiž funguje léková kalkulačka, která vám po zadání názvu léku ukáže, kolik za něj doplatíte. Zároveň jsou pod ním vypsány i jeho generika s doplatkem.

Nedejte se zlákat reklamou

Pokud jste se do lékárny vybrali po volně prodejné léky, v tomto případě můžete ušetřit ještě více. Jelikož je totiž neproplácí pojišťovna, cena u nich i více kolísá. I u volně prodejných léků často existují levnější alternativy než ty, které vám dennodenně protlačuje nějaká reklama. Nenechte se tedy zlákat a vybírejte si léky podle účinků, ne podle reklamy.

Porovnávejte

Ne vždy platí, že dražší lék vám zároveň zaručí i lepší účinky. Lékárník vám jistě dokáže doporučit, který je ten nejlepší volně prodejný lék v poměru cena / výkon. Porovnání si můžete také udělat sami na základě informací uvedených na internetu. Zvažte přitom účinky, složení a cenu daného produktu. Při porovnávání zvažujte i obsah účinné látky - často se stává, že stejně drahý lék bude mít o polovinu menší množství účinné látky, a jedno balení tak spotřebujete dvakrát rychleji.

Využijte slevové kupóny

Na kupónovém webu Vašekupóny.cz najdete slevové kódy a kupony, slevy, výprodeje nebo speciální akce jako Černý pátek nebo Doprava zdarma. Slevové kupóny můžete použít nejen na nákup volně prodejných léků, ale i výživových doplňků, vitaminů, čajů či zdravotních pomůcek. Slevy v internetových lékárnách se pohybují ve výši 15 - 40% z ceny léků, a to se už opravdu vyplatí, co myslíte?
Článek je INZERCE, nejde o historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.bejvavalo.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

datum vydání:
30. prosince 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Fotoarchiv

Debata k článku Víte, jak ušetřit na lécích? Pomohou i slevové kódy (PR)


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: