Víte, jak ušetřit na lécích? Pomohou i slevové kódy (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Také jste v lékárně nechali téměř celou výplatu či důchod? Nemusí to být vždy tak. Chcete vědět, jak ušetřit na lécích na předpis či volně prodejných lécích? Poradíme vám.


Informujte se o levnějších náhradách

Pokud kupujete lék na předpis, informujte se u lékaře nebo lékárníka, zda za předepsaný lék neexistuje nějaká levnější alternativa - tzv. generikum. Jde o léčiva, které obsahují stejnou účinnou složku jako původní lék, a mají tedy i stejný účinek. Doplatky za generika jsou zpravidla nižší než za originální léky, v některých případech jsou dokonce zcela bez doplatku. Je to hlavně z toho důvodu, že do jejich ceny se nezapočítávají vysoké náklady na výzkum, vývoj a klinické testování, jak je to v případě originálních léčiv. Generika přebírají složení a postup výroby od originálních léků, čímž se výrazně snižuje jejich výrobní cena.

Takové levnější generika najdete například při lécích na srdce, tlak, cholesterol nebo cukrovku, ale i při antibiotikách, antidepresiv a lécích na trávicí systém. Ve výjimečných případech se stává, že generikum nebude pro vás jako pacienta z nějakých příčin vhodné. V tomto případě by vám to však lékař měl uvést na receptu.

Výšku doplatku za konkrétní lék si můžete ověřit i sami. Na stránce ministerstva zdravotnictví totiž funguje léková kalkulačka, která vám po zadání názvu léku ukáže, kolik za něj doplatíte. Zároveň jsou pod ním vypsány i jeho generika s doplatkem.

Nedejte se zlákat reklamou

Pokud jste se do lékárny vybrali po volně prodejné léky, v tomto případě můžete ušetřit ještě více. Jelikož je totiž neproplácí pojišťovna, cena u nich i více kolísá. I u volně prodejných léků často existují levnější alternativy než ty, které vám dennodenně protlačuje nějaká reklama. Nenechte se tedy zlákat a vybírejte si léky podle účinků, ne podle reklamy.

Porovnávejte

Ne vždy platí, že dražší lék vám zároveň zaručí i lepší účinky. Lékárník vám jistě dokáže doporučit, který je ten nejlepší volně prodejný lék v poměru cena / výkon. Porovnání si můžete také udělat sami na základě informací uvedených na internetu. Zvažte přitom účinky, složení a cenu daného produktu. Při porovnávání zvažujte i obsah účinné látky - často se stává, že stejně drahý lék bude mít o polovinu menší množství účinné látky, a jedno balení tak spotřebujete dvakrát rychleji.

Využijte slevové kupóny

Na kupónovém webu Vašekupóny.cz najdete slevové kódy a kupony, slevy, výprodeje nebo speciální akce jako Černý pátek nebo Doprava zdarma. Slevové kupóny můžete použít nejen na nákup volně prodejných léků, ale i výživových doplňků, vitaminů, čajů či zdravotních pomůcek. Slevy v internetových lékárnách se pohybují ve výši 15 - 40% z ceny léků, a to se už opravdu vyplatí, co myslíte?Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
30. prosince 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.