Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Madame de Thèbes - mimořádná věštkyně nebo podvodnice?

původně vyšlo: Světozor 1908, autor neuveden.
Někteří lidé dodnes vyhledávají nejrůznější věštce a žádají je o pomoc. Článek z roku 1908 vám představí Madame de Thèbes, jednu z nejznámějších věštkyň své doby.


Prorokyně „ve velkém“.

Francie snaží se kráčeti v čele celé civilisace i pseudocivilisace — plodíc i taková individua, jako Madame de Thèbes, moderní prorokyni „pro jednotlivce i celé společnosti, státy a národy“.

Kromě soukromé té prakse, ovšem hodně výnosné, zabývá se věštbou světovou, vydávajíc k tomu cíli každoročně zvláštní — Almanach madame de Thèbes!

Letošní rok, jsa podle toho ve znamení Marta, boha války, bude rudý — krví . . ale nebezpečí války nevypukne, přejde-li klidně den 21. března . . . Přešel, oddychli jsme si.

Paní de Thèbes věstí dále — o všem možném, o celkové situaci, hnutí finančním, o „cestách života“, o „záhadách snů“, o ,,vlivech působících na úspěch“ . .. dává různé rady pro štěstí — — nu a svět jde dále.

Uhodne — má slávu, neuhodne — nebéře se to tak vážně.

Lidé odjakživa touží aspoň nadzvednouti cípek budoucnosti, a ten, kdo jim k tomu pomahá, nevděku se nedožije! A paní de Thèbes jest tak autoritou a celebritou světovou.zdroj historického článku:
Světozor 1908, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
27. prosince 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Madame de Thèbes - mimořádná věštkyně nebo podvodnice?'


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: