Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Bohumil Potůček, legendární český rychlobruslař
původně vyšlo: Světozor 1908, autor neuveden.

Když se řekne české rychlobruslení, asi vás napadne jméno Martina Sáblíková nebo Karolína Erbanová. Historický článek z roku 1908 vám ale představí jejich velmi úspěšného a dnes již bohužel téměř zapomenutého předchůdce.


Bohumil Potůček,

slaví jubileum své 25leté sportovní činnosti.

Bohumil Potůček startoval dne 28. září 1883 na prvých cyklistických závodech v Praze a do dnešního dne sportu aktivně jest účasten.

Během 251eté činnosti vynikl zvláště jako bruslař, o čemž svědčí množství dobytých cen nejen v Čechách, ale i v cizině, zejména ve Frankfurtě, Berlíně a Vídni. Byl nepřetržitě po dobu 10 let mistrem Čech v rychlobruslení a jeden rok též mistrem Rakouska.

Pozoruhodné byly jeho výkony ve skoku a běhu. Český rekord ve běhu na angl. míli (stanoven Potůčkem) trval déle jak 10 let, než byl překonán; rovněž tak rekord na 500 metrů.

Ač dovršil 43. rok, jeví jeho tělo stále mladistvou pružnost, což děkuje jedině tělocviku, který vždy pilně pěstoval (bylí po několik roků jako Sokol — cvičitelem ruské mládeže v Tiflisu na Kavkaze na Rusi).původ historického článku:
Světozor 1908, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
13. prosince 2018Debata k článku 'Bohumil Potůček, legendární český rychlobruslař'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.