Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Na Měsíci byl objeven život!
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1903, autor P.

Podle vědeckého výzkumu profesora Pickeringa je na Měsíci život a dokonce tam i sněží. Podrobnosti vám přináší historický článek z roku 1903.


Život na měsíci.

»Daily News« píše, že budeme asi nuceni svůj názor o mrtvém uzpůsobení povrchu měsíčního poněkud zaměnit.

Profesor Pickering, který v době nejnovější důkladně a podrobně vyšetřoval povrch měsíce, dochází závěru, že sopečná činnost jeho dosud neutuchla.

Domněnky své opírá tím, že v některých měsíčních kráterech pozorovati lze změny; několik menších jícnů zmizelo, jiné, v jiných končinách měsíce povstaly.

Podivné bílé skvrny jest pozorovati na některých horských temenech a na jícnech vyhaslých sopek, i zdá se, že to sníh neb jinovatka. Mimo to i v krajích rovníkových některé změny zdají se ukazovati na organický život, podobný rostlinstvu.

Život rostlinný nebo živočišný, jak my jej známe, ovšem jest vyloučen. Střídání dne přes 300 hodin dlouhého a rovněž dlouhé noci, k tomu střídání strašného parna s nesnesitelnou zimou znemožnilo by každý pozemský život vůbec; ale zkušenost ukázala, že život se přizpůsobí sebe výstřednějším podmínkám, a proto lze věřiti, že život ústrojný i na měsíci nalezl přiměřený domov.původ historického článku:
Illustrovaný svět 1903, autor P.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
7. prosince 2018Debata k článku 'Na Měsíci byl objeven život!'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.