Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Na Měsíci byl objeven život!

původně vyšlo: Illustrovaný svět 1903, autor P.
Podle vědeckého výzkumu profesora Pickeringa je na Měsíci život a dokonce tam i sněží. Podrobnosti vám přináší historický článek z roku 1903.


Život na měsíci.

»Daily News« píše, že budeme asi nuceni svůj názor o mrtvém uzpůsobení povrchu měsíčního poněkud zaměnit.

Profesor Pickering, který v době nejnovější důkladně a podrobně vyšetřoval povrch měsíce, dochází závěru, že sopečná činnost jeho dosud neutuchla.

Domněnky své opírá tím, že v některých měsíčních kráterech pozorovati lze změny; několik menších jícnů zmizelo, jiné, v jiných končinách měsíce povstaly.

Podivné bílé skvrny jest pozorovati na některých horských temenech a na jícnech vyhaslých sopek, i zdá se, že to sníh neb jinovatka. Mimo to i v krajích rovníkových některé změny zdají se ukazovati na organický život, podobný rostlinstvu.

Život rostlinný nebo živočišný, jak my jej známe, ovšem jest vyloučen. Střídání dne přes 300 hodin dlouhého a rovněž dlouhé noci, k tomu střídání strašného parna s nesnesitelnou zimou znemožnilo by každý pozemský život vůbec; ale zkušenost ukázala, že život se přizpůsobí sebe výstřednějším podmínkám, a proto lze věřiti, že život ústrojný i na měsíci nalezl přiměřený domov.zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1903, autor P.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
7. prosince 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Na Měsíci byl objeven život!


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: