Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jaké bývalo Monako a Monte Carlo v zimě?

původně vyšlo: Světozor 1907, autor neuveden.
Monako a Monte Carlo jsou do dnes vyhlášená místa. Historický článek vám popíše, jaká byla v roce 1907.


Zima na rivieře

Půvabná riviera („pobřeží“, „šňůra diamantů“, roztomilá hříčka slovní) — úzký pobřežní pruh při zálivu Janovském mezi Nizzou a Specií, chráněná před severními větry horskými hradbami Alp a Apennin, jest — obzvláště nyní v zimě — nejrozkošnějšim krajem evropským.

U nás nejznámějším jménem měst zdejších jest Monaco a Monte Carlo — Monaco, malé samostatné knížectví, obmezené nyní na město téhož jména s 18.000 obyv., starobylé město na příkré skále nad mořem v půvabné poloze s rozkošným hájem v zimě zelených a kvetoucích oliv, oranží a palem.

Část města Monte Carlo, vlastně zimní léčebná stanice, mořské lázně a — pověstná herna — odkud kníže monacký, známý ostatně svými studiemi v oboru moře a velkolepými sbírkami, má jediný svůj příjem, a kde hostem, finančně obtíženým, ochotně se ulehčí.zdroj historického článku:
Světozor 1907, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
4. prosince 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Jaké bývalo Monako a Monte Carlo v zimě?


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: