Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jaké bývalo Monako a Monte Carlo v zimě?
původně vyšlo: Světozor 1907, autor neuveden.

Monako a Monte Carlo jsou do dnes vyhlášená místa. Historický článek vám popíše, jaká byla v roce 1907.


Zima na rivieře

Půvabná riviera („pobřeží“, „šňůra diamantů“, roztomilá hříčka slovní) — úzký pobřežní pruh při zálivu Janovském mezi Nizzou a Specií, chráněná před severními větry horskými hradbami Alp a Apennin, jest — obzvláště nyní v zimě — nejrozkošnějšim krajem evropským.

U nás nejznámějším jménem měst zdejších jest Monaco a Monte Carlo — Monaco, malé samostatné knížectví, obmezené nyní na město téhož jména s 18.000 obyv., starobylé město na příkré skále nad mořem v půvabné poloze s rozkošným hájem v zimě zelených a kvetoucích oliv, oranží a palem.

Část města Monte Carlo, vlastně zimní léčebná stanice, mořské lázně a — pověstná herna — odkud kníže monacký, známý ostatně svými studiemi v oboru moře a velkolepými sbírkami, má jediný svůj příjem, a kde hostem, finančně obtíženým, ochotně se ulehčí.původ historického článku:
Světozor 1907, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
4. prosince 2018Debata k článku 'Jaké bývalo Monako a Monte Carlo v zimě?'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.