Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Čemu se v Paříži říkalo »paní teta« a jak se musela přizpůsobit motorismu?
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.

Nová doba a moderní technika změnila řadu věcí. Jednu zajímavou změnu, která postihla nejen Paříž a Francii, vám přiblíží článek z roku 1903.


Dvacáté století v zastavárně.

Snad žádná bytost ženská nepodléhá přílivům i odlivům mody tak jako - »paní teta«, jak Pařížané žertovně nazývají — zastavárnu.

Neboť právě artikly »nejnovější mody«, bez nichž se ovšem každý smrtelník nejsnáze obejde, tvoří zde nejčilejší objekt, na nějž se vydává záloha.

Nyní nadešla aera motocyklů a automobilů, a zastavárny musí si poříditi nové místnosti na obrovské netvory, které na ulicích ve spojení s elektrikou provozují přímo strašidelné rejdy a úklady o život lidský.

Obrázek náš předvádí nám takovýto koutek pařížské zastavárny — vyplněný zcela bicykly, motocykly a automobily.zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
2. prosince 2018

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým může oslovit statisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Čemu se v Paříži říkalo »paní teta« a jak se musela přizpůsobit motorismu?'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.