Pořizujete nová okna? Seznamte se s dostupnými variantami (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Máte v plánu rekonstrukci, do které spadá i výměna oken? Dobře děláte. Volbou správného řešení totiž můžete poměrně výrazně snížit energetickou náročnost budovy. A když budete opravdu šikovní, můžete na výměnu oken získat i dotaci.
Pro co možná nejlepší výsledek je dobré předem vědět, z jakých variant můžete vybírat. V článku najdete praktické informace, které se vám jistě budou hodit.


Moderní varianta z plastu

Dnes jsou plastová okna stále více oblíbená a není se čemu divit. Mají totiž součet několika kladných vlastností, které z nich dělají velmi vhodnou volbu do nových i starších domů a bytů. Jednou z výhod je příznivá cena. Ta je u základních typů často velmi příjemně nízká a získáte tak okno s průměrnou životností a nenáročnou údržbou. Nemusí se totiž natírat a pouze stačí jednou za čas očistit. U příliš levných modelů však může být životnost kratší.

Dřevěná klasika

Dřevo je skvělým materiálem, jehož vlastnosti se zatím nepodařilo žádnou umělou látkou zcela nahradit. Dřevěná okna v moderním provedení například s trojsklem mohou vykazovat klidně i stejnou míru izolace jako některé plastové modely. Kvalitní výrobce navíc nabízejí varianty se speciálně ošetřeným povrchem, který vyžaduje pouze občas očistit speciálním přípravkem. Nevýhodou však může být vyšší cena.

Pevný hliník

Vícekomorová hliníková okna vynikají zejména svou pevností a odolností. Mají také poměrně luxusní vzhled. Hodí se tedy na moderní novostavby, ale i na průmyslové budovy, kde je předpoklad větší zátěže oken.

Špaletová okna nejen na chalupu

Klasickou variantou jsou špaletová okna, kdy jde vlastně o dva okenní rámy, které jsou od sebe vzdáleny několik centimetrů.

Dříve se používaly díky poměrně dobré izolaci, kdy mezera mezi oběma okny sloužila jako mezistupeň od okolního studeného vzduchu.

I dnes stále nachází své příznivce a hodí se zejména na chaty, chalupy a pro instalaci na starší domy, kde chceme zachovat jejich typický ráz.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
27. listopadu 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2024 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.