Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Cyklistické závody na trenažérech v Praze v Bílé Labuti

původně vyšlo: Světozor 1908, autor neuveden.
Máte pocit, že je na jízdu na kole už zima? Tak si zkuste zazávodit na cyklistických trenažerech podobně, jako to popisuje historický článek z roku 1908.


Cyklistické závody na hometrainech

Český klub sportovní Vyšehrad 1907 pořádal velké cyklistické závody dne 28. a 29. března a rozhodovací závody dne 3. a 4. dubna.

Závodilo se na stroji hometrainu. Pražští závodníci dokazují opět svoji převahu, ač nezvyklí na hometrain, nad mimopražskou konkurencí.

Zvláštní pozornost budil závod o rekord na 1 km a závod na 100 km, v němž utkají se pp. Jóža Pouba, Boh. Kubrycht, Gustav Tursch a Karel Kimla.

Jezdilo se zde o čestné ceny při malých vkladech, tak že i ten závodník, který ceny nedobude, nemusí mnoho oželeti.zdroj historického článku:
Světozor 1908, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
27. listopadu 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Fotoarchiv

Debata k článku Cyklistické závody na trenažérech v Praze v Bílé Labuti


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: