Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Cyklistické závody na trenažérech v Praze v Bílé Labuti
původně vyšlo: Světozor 1908, autor neuveden.

Máte pocit, že je na jízdu na kole už zima? Tak si zkuste zazávodit na cyklistických trenažerech podobně, jako to popisuje historický článek z roku 1908.


Cyklistické závody na hometrainech

Český klub sportovní Vyšehrad 1907 pořádal velké cyklistické závody dne 28. a 29. března a rozhodovací závody dne 3. a 4. dubna.

Závodilo se na stroji hometrainu. Pražští závodníci dokazují opět svoji převahu, ač nezvyklí na hometrain, nad mimopražskou konkurencí.

Zvláštní pozornost budil závod o rekord na 1 km a závod na 100 km, v němž utkají se pp. Jóža Pouba, Boh. Kubrycht, Gustav Tursch a Karel Kimla.

Jezdilo se zde o čestné ceny při malých vkladech, tak že i ten závodník, který ceny nedobude, nemusí mnoho oželeti.původ historického článku:
Světozor 1908, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
27. listopadu 2018Debata k článku 'Cyklistické závody na trenažérech v Praze v Bílé Labuti'

Fotoarchiv
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.