Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Winston Churchill - nejmladší anglický ministr
původně vyšlo: Světozor 1907, autor neuveden.

Jaký byl sir Winston Leonard Spencer-Churchill na začátku své politické kariéry, když se stal nejmladším anglickým ministrem a jeho slavné premiérské období za dob druhé světové války byla teprve vzdálená budoucnost? To vám popíše historický článek z roku 1907.


Winston Churchill, nejzajímavější osobnost nového kabinetu anglického.

Nejzajímavější osobností nového kabinetu Asquithova v Anglii jest Winston Churchill, muž, jenž po mládí velice dobrodružném u věku teprve 34 let jako „státní sekretář' řídí ministerstvo obchodu, jeden z nejdůležitějších portefeuillů.

Jest tak nejmladším ministrem, jejž kdy mocná Anglie měla, a má za sebou velice pestrou minulost. Jest nejstarším synem politika lorda Randolfa Churchilla a potomka vevody z Marlboroughu, vůdce a hrdiny anglického.

Vstoupil do armády jako hoch, prožil expedici Tironskou a Nilskou, za války burské byl válečným zpravodajem „Morning Postu“ a upadl v zajetí, z něhož však podařilo se mu uprchnouti.

Potom zvolen do parlamentu a jmenován brzy státním podtajemníkem pro osady, nyní pak ministrem anglickým.původ historického článku:
Světozor 1907, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
22. listopadu 2018Debata k článku 'Winston Churchill - nejmladší anglický ministr'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.