Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Winston Churchill - nejmladší anglický ministr

původně vyšlo: Světozor 1907, autor neuveden.
Jaký byl sir Winston Leonard Spencer-Churchill na začátku své politické kariéry, když se stal nejmladším anglickým ministrem a jeho slavné premiérské období za dob druhé světové války byla teprve vzdálená budoucnost? To vám popíše historický článek z roku 1907.


Winston Churchill, nejzajímavější osobnost nového kabinetu anglického.

Nejzajímavější osobností nového kabinetu Asquithova v Anglii jest Winston Churchill, muž, jenž po mládí velice dobrodružném u věku teprve 34 let jako „státní sekretář' řídí ministerstvo obchodu, jeden z nejdůležitějších portefeuillů.

Jest tak nejmladším ministrem, jejž kdy mocná Anglie měla, a má za sebou velice pestrou minulost. Jest nejstarším synem politika lorda Randolfa Churchilla a potomka vevody z Marlboroughu, vůdce a hrdiny anglického.

Vstoupil do armády jako hoch, prožil expedici Tironskou a Nilskou, za války burské byl válečným zpravodajem „Morning Postu“ a upadl v zajetí, z něhož však podařilo se mu uprchnouti.

Potom zvolen do parlamentu a jmenován brzy státním podtajemníkem pro osady, nyní pak ministrem anglickým.zdroj historického článku:
Světozor 1907, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
22. listopadu 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Winston Churchill - nejmladší anglický ministr


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: