Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jedlá hnízda vlaštovek - jak chutná a kolik stojí tato podivná čínská pochoutka

původně vyšlo: Světozor 1907, autor neuveden.
Lidé po celém světě mají zvláštní chutě. Jednu zvláštní a drahou čínskou specialitu vám představí článek z roku 1907.


Vlaštovčí jedlé hnízdo

Vlaštovčí jedlé hnízdo, jak je na obrázku vidíme, je známou pochoutkou, oblíbenou zvláště v Číně a draze placenou.

Vlaštovka, hnízda taková produkující, sluje salangana, pták rorejsovitý, hnědobílý, sídlící v obrovských hejnech u moří tropických, nejvíce na Javě a ostrovech sousedních. Slina vlaštovek těch, z níž hnízdo ono zbudováno, obsahuje látku velmi podobnou hlenu našich hlemýžďů a podobně prý chutnající; hnízdo rozpouští se podle čínské kuchyně v polévce a všelijak i jinak upravuje.

Jaké ceny obchod s jedlými hnízdy na východě dosahuje, viděti z toho, že pouhé jedno loviště najímá se až za 100.000 dollarů, a v Hongkongu, hlavním středisku obchodu toho, stojí libra jedlých hnízd až 160 dolarů.zdroj historického článku:
Světozor 1907, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
22. listopadu 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Jedlá hnízda vlaštovek - jak chutná a kolik stojí tato podivná čínská pochoutka '


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: