Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

První český ženský hokejový tým

původně vyšlo: Světozor 1907, autorka Ička.
Hokej u nás jednoznačně patří mezi nejoblíbenější sporty. Napadlo by vás ale, že už v roce 1907 v Čechách existoval ryze ženský hokejový klub? Dobový článek vám ho přiblíží.


Nový pražský dámský hockey klub.

V Praze utvořil se nedávno dámský hockeyový kroužek.

Jsou to první dámy, jež zde v Praze i v Čechách začínají pěstovati tuto hru, již možno pro její komplikaci, kombinaci a zvláště zajímavost a napínavost postaviti hned vedle kopané, jež ovládla nejširší pole sportu.

Na přiloženém obrázku vidíme dámský kroužek, fotografovaný v halftimu zápasu s Akademickým sportovním klubem (jehož hráči stojí v pozadí). Čilý dámský kroužek sehrál již několik zápasů — ovšem s počátku musí projiti ohněm proher — jako každý klub.

Přejeme mu hojně zdaru a hojnost goalů!zdroj historického článku:
Světozor 1907, autorka Ička.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
21. listopadu 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Fotoarchiv

Debata k článku První český ženský hokejový tým


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: