Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

První český ženský hokejový tým
původně vyšlo: Světozor 1907, autorka Ička.

Hokej u nás jednoznačně patří mezi nejoblíbenější sporty. Napadlo by vás ale, že už v roce 1907 v Čechách existoval ryze ženský hokejový klub? Dobový článek vám ho přiblíží.


Nový pražský dámský hockey klub.

V Praze utvořil se nedávno dámský hockeyový kroužek.

Jsou to první dámy, jež zde v Praze i v Čechách začínají pěstovati tuto hru, již možno pro její komplikaci, kombinaci a zvláště zajímavost a napínavost postaviti hned vedle kopané, jež ovládla nejširší pole sportu.

Na přiloženém obrázku vidíme dámský kroužek, fotografovaný v halftimu zápasu s Akademickým sportovním klubem (jehož hráči stojí v pozadí). Čilý dámský kroužek sehrál již několik zápasů — ovšem s počátku musí projiti ohněm proher — jako každý klub.

Přejeme mu hojně zdaru a hojnost goalů!původ historického článku:
Světozor 1907, autorka Ička.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
21. listopadu 2018Debata k článku 'První český ženský hokejový tým'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.