Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Taxi v Praze - jak to vše kdysi začalo?
původně vyšlo: Světozor 1907, autor neuveden.

Taxíky k Praze neodmyslitelně patří. Víte ale, kdy v Praze začalo první taxi jezdit? S tím vás seznámí náš historický článek z roku 1907. Jen by nás zajímalo, jaké měli tehdy první zákazníci s řidiči taxíků zkušenosti.


Automobilové drožky pražské

Automobilové drožky pražské, nedávno zavedené, rozjely se náměstím a ulicemi, dodávajíce jim rázu velkoměsta.

Drožky ty tvoří jistě bezpečný povoz budoucnosti, neboť vůči nim, až doprava jich poněkud se zlevní, marnou bude každá konkurence obyčejných drožek a fiakrů.

Co dnes zdálo se sensační novinkou, za krátko nabude plného práva denní potřeby a nepostradatelného užívání obecenstvem.původ historického článku:
Světozor 1907, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
20. listopadu 2018Debata k článku 'Taxi v Praze - jak to vše kdysi začalo?'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.