Jak si co nejdéle zachovat zdraví a krásu mládí?

původně vyšlo: Eva 1914, autor neuveden.
Jak zůstat co nejdéle krásná? Reklamy vám sice tvrdí, že právě jejich produkt vám to zajistí, ale třeba to jde i bez chemie. Zkuste se inspirovat radami z roku 1914, kde se na toto téma vyjádřilo hned několik známých umělkyň.


Tajemství věčného mládí.

Anglický měsíčník „Strand“ poptal se řady dam uměleckého světa, které se dovedou udržovat dlouho mladými, „jak se to dělá?“

Italský slavík, slavná pěvkyně Lina Cavalteriova, stejně proslulá svým sopránem jako svou krásou, praví: „Své věčné mládí vděčím neustálému pohybu, ustavičné činnosti, cvičení těla.

Pohyb brání nemoci, nemoc pak jest, která na útěk zahánívá naše mládí.

Proto nejprv pečovati dlužno o zdraví. Také o duševní zdraví! Spokojenost jest tu heslem. Buďte spokojenými a budete zdravými. A zdržujte se rozčilování!“

Anglická herečka Terrissová vidí čarovný prostředek ve spořádané životosprávě. Denně jest potřebí procházky, třeba v bouři, větru a dešti, vše jedno; ale do volného vzduchu nutno vyjiti co den stůj co stůj. Potom nutno po každém jídle požívati hodně ovoce.

Také nutno denně vypiti jisté množství vody, obyčejné vody. A pak: umění býti dlouho mladými spočívá v něčem jiném: v umění býti šťastnými, a to jest to největší umění, třeba prý zároveň i nejsnadnější. To se děje tím, že jsme vždy veselí. Jest právě tak snadno jeviti usměvavou tvář jako čelo svrašťovati.

Ku konci si poslechněme ještě také Sáru Bernhardtovou, která se domnívá, že je rovněž ještě mladá. Praví: „Mladými se cítíme, dokud pracujeme. A na tom, jak se cítíme, záleží vše. Práce jest jediné pravé, a proto ani v stáří nemáme odpočívat na vavřínech, nýbrž v stálé práci zůstávati a tak nenechali tělo zrezavět. Pak cítí se člověk mlád — a toť celé tajemství věčného mládí.“


Původní zdroj historického článku:
Eva 1914, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
12. listopadu 2018


Diskuze k článku „Jak si co nejdéle zachovat zdraví a krásu mládí?“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.