Pusťte se do šití vlastního oblečení. Jak vybrat vhodný šicí stroj? (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Pokud se vám módní kousky nabízené v obchodech příliš nezamlouvají, začněte si šít vlastní oblečení. Jestliže máte nápady na nové modely šatů, tunik, kalhot a dalšího oblečení, stačí si pořídit vhodný šicí stroj, a potom proměnit nápady v realitu. V následujících řádcích vám poradíme, jaké zařízení vybrat, abyste neprohloupili.

Zkuste ušít něco svým dětem anebo kamarádce. Jakmile se o vás rozkřikne, že jste v šití opravdu dobrá, z jedné nevinné zakázky se nakonec vyklube výnosný byznys. Čím víc objednávek však dostanete, tím vám jehla a nit stačit nebudou.

Profesionální šicí stroje jsou dobrou investicí

První variantou jsou levné šicí stroje, které se ale hodí spíše v případě, že si chcete doma šít něco jen tak pro radost. Jestliže se toužíte činnosti věnovat profesionálně, sáhněte po automatickém šicím stroji. Ovšem počítejte s tím, že pořizovací cena takového přístroje se pohybuje od deseti do patnácti tisíc korun.

Populární jsou šicí stroje od japonských výrobců, jež nabízí spoustu zajímavých a užitečných funkcí. Zaměřte se na to, aby pracovní pomůcka disponovala funkcí pro zrcadlení stehů i jejich dokončení. Dalším parametrem, o něhož byste se měli zajímat, je váha, zejména pokud budete šicí stroj často přenášet.

Sehnat se dají také vyšívací stroje, jejichž pořizovací cena se pohybuje ve stejné výši jako u klasických šicích strojů. Jestliže tedy chcete mít nástroj, s nímž můžete jak šít, tak i vyšívat, je lepší investovat do varianty 2v1, neboť ve výsledku vyjde mnohem levněji.

Co je overlock?

Ve spojení se šitím se setkáte také s termínem overlock. Jedná se o speciální šicí stroj, jenž dokáže udělat perfektní švy, obnitkování a podobně. Počítejte s cenou okolo pěti až devíti tisíc. Podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu Šicí technika Brother, který nabízí šicí techniku všeho druhu.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
29. října 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2024 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.