Thajská masáž aneb masírování pomocí jógy (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Víte o tom, že tradiční thajské masáže mají více jak 2500 let dlouhou historii? V následujícím článku se dozvíte, že se nejedná pouze o běžné „hnětení“ zad, nýbrž o komplexní nápravu celého pohybového aparátu. A taky přijdete na kloub tomu, jak je to s tou jógou.


Trocha historie

Zcela jistě vás překvapí, že thajská masáž má své kořeny v Indii, kde ji praktikoval Jivak Kumarabhacc, tzv. otec medicíny. Ve svých prvopočátcích se masáž skládala z kombinace ájurvédy a jógy. Ve 3. stol. př. n. l. se tyto masáže dostaly společně s buddhismem na území Thajska, kde si je vychutnávali pouze tehdejší panovníci. Brzy se však tyto relaxační metody rozšířily mezi běžný lid. Ve výsledku vznikl učený styl masáže skládající se ze zenu, ájurvédy a akupresury.

V čem spočívá metodika masáže?

V prvé řadě se jedná o originální spojení akupresury a jógy. Je možné, že se k vám dostal výraz „jóga pro líné“. Veškeré kouzlo masáže tkví v promačkávání akupresurních bodů a protahování páteře. Tyto tlakové a tahové cviky přinášejí pocit naprostého uvolnění. Účinky na svém těle ucítíte téměř okamžitě.


Co vás může překvapit?

Tato masáž se neprovádí na holém těle, jak jste zvyklí u jiného stylu masáží. Doporučuje se mít volné oblečení, které bude maximálně pohodlné. Ze strany masérky se připravte na fakt, že vás nebude masírovat pouze dlaněmi a prsty, nýbrž využije také předloktí, lokty, kolena a chodidla. Jejím hlavním úkolem je zbavit vaše tělo napětí a nastolit opět soulad jeho jednotlivých částí. V neposlední řadě vás může zarazit časová náročnost. Ideální délka masáže se pohybuje mezi 2–3 hodinami.

Vše je o energii

Jak již bylo zmíněno, thajská masáž je úzce spjata s tradiční východní medicínou. Ta vychází z teorie, že naše tělo je protkáno neviditelnými čarami, jimiž proudí energie. Pokud je její tok narušen, dochází k disbalanci organismu. Masírování akupresurních bodů přispívá ke správnému proudění této energie zvané zen a k uvolnění blokád.

Maséři jako dokonalí znalci lidského těla

K provozování thajských masáží je třeba rozsáhlých znalostí lidského organismu, a to hlavně svalů, vazů, šlach a kostí. Speciálně vyškolené terapeutky přesně vědí, co vaše tělo potřebuje. Masáže Praha zaměstnávají špičkové masérky z Thajska, jež mají bohaté zkušenosti z lázeňských rezortů a rehabilitačních zařízení.

Jaké zázračné účinky můžete očekávat?

V prvé řadě jde o celkové uvolnění a protažení těla. Nejen, že vám masáž uleví od bolesti, nýbrž vám pomůže i v případě stresové zátěže. Ač se to nezdá, dlouhodobý stres má negativní dopad na celý organismus. Opět to souvisí s teorií energetických čaker, které jsou vlivem stresu blokovány. Trápí vás špatné fungování lymfatického systému či nervové soustavy? I v těchto případech přinese thajská masáž kýženou úlevu. Dojde k odstranění dlouhodobé únavy a psychického napětí, a dojde k celkové detoxikaci organismu.

Za jakých podmínek bude působení masáže nejúčinnější?

Oproti běžné masáži by měla thajská masáž trvat nejlépe 2-3 hodiny. Přezdívku „jóga pro líné“ získala díky komplexnímu protažení, které za vás obstará masér. Pokud si nemůžete tak dlouhou masáž dopřát, pak je možné využít zkrácené varianty, jejíž délka se pohybuje mezi 60-120 minutami. Jelikož jsou důkladně uvolňovány jednotlivé meridiány neboli zablokované dráhy, můžete se setkat s mírnou bolestivostí během masáže. Výsledný efekt však stojí za to.

Když vám jde pouze o relax

Protahování není zrovna to, na co máte po náročném pracovním dni náladu? V tom případě bude olejová masáž pro vás to pravé. Jak už název napovídá, jedná se o jemnější formu klasické thajské masáže. Na akupresurní body není vyvíjen tak silný tlak a zároveň si přijde na své i pokožka. Při tomto druhu masáže jsou aplikovány speciální esenciální oleje, které vynikají svým pozitivním působením. Po absolvování olejové masáže bude váš organismus harmonizován, posílen a dokonale relaxován. Navíc je zlepšena funkce krevního oběhu, lymfatického a imunitního systému. Tento druh masáže je doporučováno absolvovat 1× za 14 dní.

Dopřejte si očistnou kúru

Olejová masáž si dobře rozumí s peelingem. Očistná peelingová masáž představuje ideální základ pro rozmazlování oleji. Dojde totiž k odstranění suchých šupinek z pokožky a současně jsou vyčištěny póry. Tělo je díky aktivování mikrocirkulace podkožního systému okysličeno a detoxikováno. Dámy potěší celková revitalizace pokožky. Výsledkem je mladistvý vzhled a zvláčněná kůže, jež je hebká na dotyk. Nezanedbatelný je též vliv na psychiku, neboť peelingová masáž probouzí dobrou náladu.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
26. října 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.