Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Zapomenuté aktivity prvního českého letce

původně vyšlo: Český svět 1921, autor neuveden.
Známý průkopník létání inženýr Jan Kašpar se zabýval i turistikou a organizováním zájezdů. Článek z roku 1921 vám přiblíží výbavu jeho speciálního výletního autobusu.


Nový výletní podnik inženýra Kašpara

Inž. Kašpar, známý propagátor našeho letectví, aby umožnil hlavně zájezdy na místa, kde větší společnosti jest zatěžko nalézti noclehů a přiměřeného stravování, zařídil autobus pro 20 osob, který veze též skládací stan, vybavený lůžky, koberci, elektr. světlem a kuchaře s polní kuchyní.

Denně ujede se průměrně 50 km. Tímto zajímavým podnikem je spojena pohodlně turistika a skautování.

Klub čsl. turistů za vedení svého 1. místopř. JUDr. Th. Bastla podnikl takto zkušební jízdu do Štěchovic, do Svatojanských proudů a Posázaví, jež se znamenitě osvědčila a uspokojila všechny účastníky. Připojené obrázky ukazují zařízení a táboření za Štěchovicemi.

V druhé polovici srpna podniknuty byly také jiné několikadenní výlety; informace podá kanc. KČST. v Praze II., Jircháře č. 5.

Fotogalerie k článkuPohled se strany. - klikněte pro zobrazení detailuStavba stanu podle Kašparových plánů - klikněte pro zobrazení detailu»Fronta« při obědě - klikněte pro zobrazení detailu

Původní zdroj historického článku:
Český svět 1921, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
26. září 2017


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Novinka: kniha Bejvávalo

Kniha Bejvávalo Vám nabízí 111 zajímavých historických článků ze všech oborů, doplněných o původní fotografie, ilustrace, dobové reklamy a kreslené vtipy. K zakoupení v každém dobrém knihkupectví.

Kolorované snímky

Debata k článku Zapomenuté aktivity prvního českého letce


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: