Zdá se vám, že naše babičky stárly rychleji? Možná jim více než nám chyběl kolagen

článek je inzerce, nejde o historický text
Kolagen hraje důležitou roli ve stárnutí lidského organismu. Ovlivňuje nástup zrakem viditelných projevů stárnutí, ale též vnitřní stárnutí organismu, které má podobu různých patologických a degradačních změn na důležitých orgánech lidského těla – na svalech, kloubech, srdci, cévách či kůži. Proč dnes lidi stárnou méně? Poměrně hojně se začal užívat antiageing elixír – kolagen.


Elixír krásy byl objeven

Moderní věda přišla se zjištěním, jak je tento protein, kolagen, důležitý pro fungování lidského těla, ale i jak jej tělu dodat. Do vínku nám byl dán totiž jen dočasně. Prvních pětadvacet let lidského života se s nedostatkem kolagenu obvykle nesetkáme. Pak už to však může v našem těle doslova sem-tam zaskřípat.

Právě v kloubech se chybějící kolagen projeví často jako první příznak. Pravidelně to v nás pak vrže po čtyřicítce, kdy nastává výrazný úbytek kolagenu. Už se žádný netvoří, jenom ubývá. Nám naopak přibývají vrásky, povislá kůže, lámavé nehty, padající a nekvalitní vlasy, ale nejen tyto beauty problémy.

Nedostatek kolagenu má vliv i na náš zdravotní stav a s ním též na výkon

Svaly ubývají, tuk přibývá – tohle vše, přestože se hýbeme snad více než za mlada. Normálně bychom se mezi čtyřicítkou a padesátkou starými necítili, avšak naše továrna na kolagen se zastavila a nám se prostě rozvrzala kolečka do této doby dobře jedoucího soukolí našeho organismu.

Bolí nás klouby a tělo jen pomalu regeneruje po úrazech i zátěžích. Objevit se mohou problémy s játry, srdcem i střevy. Zjišťujeme, co je špatný cholesterol. A taktéž zapomínáme. I problémy s pamětí může mít totiž na svědomí chybějící kolagen.

Naštěstí to, s čím se ještě před pár lety nedalo nic dělat, má dnes řešení

Vědci již objevily 27 druhů kolagenu v lidském těle a ty nejvýznamnější mu jsou schopni dodat v podobě doplňku stravy.

Dnes se již jen minimálně setkáme s užíváním nativního kolagenu. Ten tělo špatně absorbuje. Vstřebatelnější formou je upravený hydrolyzovaný kolagen.

Jeden z nejkvalitnějších, hovězí hydrolyzovaný kolagen, vyrábí německá společnost WoldoHealth. Koupíte jej v e-shopu WoldoShop.cz.
Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
17. září 2021


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.