Zdá se vám, že naše babičky stárly rychleji? Možná jim více než nám chyběl kolagen

článek je inzerce, nejde o historický text
Kolagen hraje důležitou roli ve stárnutí lidského organismu. Ovlivňuje nástup zrakem viditelných projevů stárnutí, ale též vnitřní stárnutí organismu, které má podobu různých patologických a degradačních změn na důležitých orgánech lidského těla – na svalech, kloubech, srdci, cévách či kůži. Proč dnes lidi stárnou méně? Poměrně hojně se začal užívat antiageing elixír – kolagen.

Elixír krásy byl objeven

Moderní věda přišla se zjištěním, jak je tento protein, kolagen, důležitý pro fungování lidského těla, ale i jak jej tělu dodat. Do vínku nám byl dán totiž jen dočasně. Prvních pětadvacet let lidského života se s nedostatkem kolagenu obvykle nesetkáme. Pak už to však může v našem těle doslova sem-tam zaskřípat.

Právě v kloubech se chybějící kolagen projeví často jako první příznak. Pravidelně to v nás pak vrže po čtyřicítce, kdy nastává výrazný úbytek kolagenu. Už se žádný netvoří, jenom ubývá. Nám naopak přibývají vrásky, povislá kůže, lámavé nehty, padající a nekvalitní vlasy, ale nejen tyto beauty problémy.

Nedostatek kolagenu má vliv i na náš zdravotní stav a s ním též na výkon

Svaly ubývají, tuk přibývá – tohle vše, přestože se hýbeme snad více než za mlada. Normálně bychom se mezi čtyřicítkou a padesátkou starými necítili, avšak naše továrna na kolagen se zastavila a nám se prostě rozvrzala kolečka do této doby dobře jedoucího soukolí našeho organismu.

Bolí nás klouby a tělo jen pomalu regeneruje po úrazech i zátěžích. Objevit se mohou problémy s játry, srdcem i střevy. Zjišťujeme, co je špatný cholesterol. A taktéž zapomínáme. I problémy s pamětí může mít totiž na svědomí chybějící kolagen.

Naštěstí to, s čím se ještě před pár lety nedalo nic dělat, má dnes řešení

Vědci již objevily 27 druhů kolagenu v lidském těle a ty nejvýznamnější mu jsou schopni dodat v podobě doplňku stravy.

Dnes se již jen minimálně setkáme s užíváním nativního kolagenu. Ten tělo špatně absorbuje. Vstřebatelnější formou je upravený hydrolyzovaný kolagen.

Jeden z nejkvalitnějších, hovězí hydrolyzovaný kolagen, vyrábí německá společnost WoldoHealth. Koupíte jej v e-shopu WoldoShop.cz.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
17. září 2021


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2024 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.