Trest za svádění dívek k prostituci

rubrika: historické články / zajímavosti, původně vyšlo: Národní listy - 1895, autor neuveden.
Zajímá vás, jaké dramatické události se odehrály u soudu s ženou, která v sváděla mladé nezkušené dívky k prostituci? Prozradí vám to náš historický článek z roku 1895.
Následující text pochází z roku 1895

Vzrušení u soudu

Nemalé vzrušení v budově okresního soudu pro přestupky zavládlo včera odpoledne asi o 5. hodině.

Před okresní soud postavena byla Anna Tichá, která nezkušená děvčata vábí k sobě na byt a používá jich pak ku nečestnému výdělku. Pro toto jednání své odsouzena byla již dvakráte, posledně měsíčním vězením.

Před krátkou dobou přijala k sobě do bytu naproti hradčanským kasárnám za služku 24letou Anežku Mladou, kterou na policejním ředitelství ohlásila pod falešným jmenem, na něž knížka služební byla vystavena. Avšak věc byla záhy prozrazena a Anežka Mladá vyslychána jsouc na policejním ředitelství vyznala vše.

Následkem toho veřejný žalobce policejní komisař pan Knabl vznesl na Annu Tichou žalobu pro přestupek § 512 tr. z. a na Anežku Mladou pro přestupek §320 lit. g (falešné hlášení se) a na Tichou i pro spoluvinu na tomto přestupku dle § 5. tr. z.

Při včerejším líčení, jež s Annou Tichou se konalo, uznána byla obviněná vinnou přestupky naznačenými a odsouzena do vězení na dobu šesti týdnů s poety.

Již mezi líčením jevila obviněná známky rozčilení a když dozorce vězňů odváděl ji po zadních schodech soudní budovy do separace, počala na schodech omdlévat, takže musila býti do separace odnesena.

Případ ten učinil v soudní budově nemalý rozruch, posláno bylo ihned pro lékaře a v malé chvíli dostavil se okresní lékař pan doktor Urban, který prohlásil, že nemocná byla přepadena hysterickými záchvaty.

K žádosti dětí onemocnělé, zejmena nejstaršího syna byla propuštěna nemocná prozatím na svobodu a děti odvezly ji v kočáře do svého bytu.


Původní zdroj historického článku:
Národní listy - 1895, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
29. září 2020


Diskuze k článku „Trest za svádění dívek k prostituci“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.