Trest za svádění dívek k prostituci

původně vyšlo: Národní listy - 1895, autor neuveden.
Zajímá vás, jaké dramatické události se odehrály u soudu s ženou, která v sváděla mladé nezkušené dívky k prostituci? Prozradí vám to náš historický článek z roku 1895.


Vzrušení u soudu

Nemalé vzrušení v budově okresního soudu pro přestupky zavládlo včera odpoledne asi o 5. hodině.

Před okresní soud postavena byla Anna Tichá, která nezkušená děvčata vábí k sobě na byt a používá jich pak ku nečestnému výdělku. Pro toto jednání své odsouzena byla již dvakráte, posledně měsíčním vězením.

Před krátkou dobou přijala k sobě do bytu naproti hradčanským kasárnám za služku 24letou Anežku Mladou, kterou na policejním ředitelství ohlásila pod falešným jmenem, na něž knížka služební byla vystavena. Avšak věc byla záhy prozrazena a Anežka Mladá vyslychána jsouc na policejním ředitelství vyznala vše.

Následkem toho veřejný žalobce policejní komisař pan Knabl vznesl na Annu Tichou žalobu pro přestupek § 512 tr. z. a na Anežku Mladou pro přestupek §320 lit. g (falešné hlášení se) a na Tichou i pro spoluvinu na tomto přestupku dle § 5. tr. z.

Při včerejším líčení, jež s Annou Tichou se konalo, uznána byla obviněná vinnou přestupky naznačenými a odsouzena do vězení na dobu šesti týdnů s poety.

Již mezi líčením jevila obviněná známky rozčilení a když dozorce vězňů odváděl ji po zadních schodech soudní budovy do separace, počala na schodech omdlévat, takže musila býti do separace odnesena.

Případ ten učinil v soudní budově nemalý rozruch, posláno bylo ihned pro lékaře a v malé chvíli dostavil se okresní lékař pan doktor Urban, který prohlásil, že nemocná byla přepadena hysterickými záchvaty.

K žádosti dětí onemocnělé, zejmena nejstaršího syna byla propuštěna nemocná prozatím na svobodu a děti odvezly ji v kočáře do svého bytu.


Původní zdroj historického článku:
Národní listy - 1895, autor neuveden.
datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
29. září 2020


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.