S jakými karnevalovými kostýmy zazáříte? (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Zimní období je plné večírků, maškarních karnevalů a dalších různých oslav. Na většinu z nich máte dnes předepsané téma. Jen málokdy se vám stane, že se můžete obléknout zcela dle libosti. Na to, že si za zábavou vyjdete v nějakém karnevalovém kostýmu, musíte být připravení. Příležitostí je spousta, ať už se jedná o vánoční večírek, ples nebo dětské šibřinky, nebojte se tak, že svůj kostým vícekrát nevyužijete.


Jak si kostým pořídit?

Variant, jak si obstarat svůj karnevalový kostým, máte několik.

Pokud jste šikovní, můžete si jej ušít sami. To však kromě zručnosti a jisté dávky vkusu vyžaduje také nemalé množství času a ani finančně si nepolepšíte.

Nákup látky a všemožných doplňků vás ve finále může vyjít na více peněz než pořízení celého kostýmu.

Zbývá vám tak zapůjčení nebo rovnou koupě. Druhý případ je nejvýhodnější, kromě toho, že se celý večer nemusíte strachovat, jestli si ve víru oslav kostým nepolijete či neroztrhnete, použijete jej i opakovaně. Pokud ne, snadno ho pošlete dále do světa.

Taktiky pro výběr karnevalového kostýmu

Jak ale takový kostým vybrat? V první řadě ho určuje téma dané akce. Pokud jím je například první republika, zvolíte si kostým 30. let. Jindy ale budete muset prokázat více fantazie. Nechte se inspirovat několika taktikami, jaký karnevalový kostým si pořídit a obléknout.

Téma zimních svátků

5. prosinec a Vánoce jsou jako dělané pro tematické párty. Nic tak nezkazíte s kostýmem čerta, anděla a mikuláše. Protože jich na takovém večírku může být více, soustřeďte se především na originalitu a doplňky, které podtrhnou klíčové vlastnosti těchto postav. Čert by měl být co nejděsivější, kostým anděla naopak laďte do krásy a světlých barev. Na vánoční večírek můžete jít za sněhuláka, vánoční stromeček nebo oblíbenou pohádkovou postavu, spojenou s obdobím Vánoc. Nic nezkazíte ani se Santou s pořádným plnovousem.


Staré dobré klasiky

Zejména malí kluci vždy ocení kostým kovboje, indiána nebo převlek za upíra.

Také kostým policisty a vojáka se vyskytne na každých dětských šibřinkách.

Tyto dětské kostýmy jsou zkrátka oblíbené.

Inspirace filmem

Dvojice Harley Quinn a Joker je dnes stálicí každé kostýmové party. Velmi často potkáte také Harryho Pottera s kulatými brýlemi či některého ze superhrdinů.

Myslete na to, že kostýmy inspirované filmy a seriály jsou vysoce módní záležitost, sledujete tak, co je právě v kurzu. Když se v kinech objeví nový Spiderman, je jasné, že karnevaly budou plné modré a červené barvy. V posledních týdnech budou, zejména mezi dětmi, na výsluní postavy z Ledového království.


Ženy, buďte krásné

Pokud se neplánujete vydat zrovna na dětský karneval, každá žena zazáří nějakým sexy převlekem. Zazáříte hezkým kostýmem policajtky, oblečkem Santy nebo princeznovskými šaty.

Pohledy mužů se na vás budou upírat, obléknete-li si kostýmy sestřičky nebo čertice.

Dbejte na detaily

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv karnevalový kostým, platí, že dokonalé podoby docílíte důrazem na detaily. Kromě kostýmu samotného se tak nebojte použít i barvy na obličej a různé doplňky, které dokreslí vzhled a charakter toho, za co se převlékáte. Jedině tak na večírku naplno zazáříte.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
10. prosince 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.