Rok 1925: Konec šťastného manželství díky lži v seznamovacím inzerátu

rubrika: historické články / rodina, móda a životní styl, původně vyšlo: Pozor - 1925, autor c.
Při psaní inzerátu do seznamky lidé občas popustí uzdu fantazii a některé údaje o své osobě přikrášlí. Článek z roku 1925 vám ukáže, že i jediná lež v seznamovacím inzerátu může po čase znamenat konec nově nalezeného štěstí.
Následující text pochází z roku 1925

Nevyzpytatelné cesty lásky.

V Olomouci udála se historka lásky, která svědčí o tajemných a věčnou záhadou proniknutých cestičkách k láskou naplněným srdcím lidským.

Úředník J. D., který jest invalidou, zatoužil v pokročilém mužném veku po ženě. Touha tato, která hýbala a hýbe celým lidským děním, přivedla jej na myšlenku, pomocí inserátu seznámili se s dívkou, jež by naplnila dny jeho života.

lnserát, tento moderní a osvědčený posel lásky, přinesl mu roh hojnosti — přečetné dopisy ze všech koutů republiky. Dlouho vybíral, než vybral jeden. Následovala čilá a o lásce jednající korespondence, z niž posléze rozvinul se románek lásky, končící prosaicky — sňatkem.

Uplynuly měsíce, až nadešel den, který neočekávaně učinil konec šťastnému manželství. Panu D. divnou hrou náhody dostal se do ruky úřední akt jeho ženy, z něhož se ke svému zděšení dověděl, že jeho manželka, která mu vždy tvrdila, že jest 27letá, dosáhla již. 37 jar...

Pan D. byl tak touto zvěstí zdrcen, že podal — žádost o rozvod. Tak tedy končí románek lásky, jemuž dal vznik novinový insert. Jistě pro poučeni i výstrahu, především vdavekchtivým dívkám dnešní doby.


Původní zdroj historického článku:
Pozor - 1925, autor c.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
12. července 2021


Diskuze k článku „Rok 1925: Konec šťastného manželství díky lži v seznamovacím inzerátu“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.